نامه کاخ سفید به نمایندگان آمریکا/بایدن کار اشتباهی نکرده است!

کدخبر: ۶۳۵۱۲۲
اقتصادنیوز: کاخ سفید در نامه‌ای به رئیس مجلس نمایندگان، خواستار پایان دادن به تحقیقات درباره استیضاح بایدن شد.
نامه کاخ سفید به نمایندگان آمریکا/بایدن کار اشتباهی نکرده است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کاخ سفید در نامه ای خطاب به مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان خواستار پایان تحقیقات رسمی کنگره درباره استیضاح جو بایدن شد.

ادوارد سیسکل مشاور کاخ سفید در این نامه به جانسون اظهار کرد پس از ماه ها تحقیقات درباره استیضاح رئیس جمهور بایدن، هیچ مدارک و شواهدی بدست نیامده که رئیس جمهور کار اشتباهی انجام داده است.

سیسکل که مسئول طرح ریزی و جمع آوری شهادت اعضای خانواده رئیس جمهور، دیگر افراد مرتبط و شاهدان دیگر در پرونده تحقیقات مربوط به استیضاح جو بایدن است در این نامه نوشت: این شهادت ها برخلاف ادعای جمهوری خواهان است که مدعی اند بایدن با نادرستی از فعالیت های تجاری اعضای خانواده سود برده است.

خبر مرتبط
بایدن یک قدم به استیضاح نزدیک‌تر/ شمارش معکوس برای استیضاح بایدن

اقتصادنیوز: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اولین هفته از ریاستش بار دیگر طرح استیضاح بایدن را مطرح کرد و امکان اجرایی شدن آن را بسیار محتمل دانست.

وی در این نامه به گزارش هایی اشاره کرد که نشان می داد قانون گذاران جمهوری خواه اذعان کردند که در این تحقیقات با شکست مواجه شده و هیچ جرم قابل استیضاحی یا جرایم خاصی را علیه بایدن نیافتند.

حدود سه ماه پیش مجلس نمایندگان آمریکا به آغاز تحقیقات درباره استیضاح جو بایدن، رئیس جمهور این کشور رای مثبت داد.

221 عضو مجلس نمایندگان آمریکا به قطعنامه‌ای که جمهوری خوهان معتقدند راه را برای طرح قانونی و جمع آوری مدارک و دلایل کافی در تحقیقات برای استیضاح بایدن هموار می‌کند، رای دادند و در مقابل 212 تن دیگر با آن مخالفت کردند.

جمهوری‌خواهان کنگره، جو بایدن و خانواده‌اش را به سوءاستفاده از تصمیمات سیاسی اتخاذ شده در زمان تصدی معاونت ریاست‌جمهوری در دوران باراک اوباما طی سال‌های 2009 تا 2017 متهم می‌کنند. اما بایدن تمام این اتهامات را رد می کند.

سیسکل در این نامه تصریح کرد من امروز برای شما این نامه را نوشتم زیرا روشن است که تحقیقات جمهوری خواهان برای استیضاح رئیس جمهور به پایان رسیده است.

جمهوری خواهان کنگره باید در مورد موضوعات اقتصادی، امنیت ملی و دیگر اولویت های مهم از طرف مردم آمریکا همکاری کنند و با شیرین کاری های سیاسی مانند این کار، وقت تلف نکنند.

وی خاطرنشان کرد برای حدود یک سال جمهوری خواهان کنگره در تلاش برای یافتن چیزهایی هستند که به لحاظ سیاسی به رئیس جمهور آسیب برساند. و در عوض آنها به مدارکی دست یافتند که نشان داد رئیس جمهور هیچ کار نادرستی انجام نداده است.

در همین حال سخنگوی جانسون، بایدن را به دروغ گویی متهم کرد و گفت: این موضوع هیچ ارتباطی به کاخ سفید ندارد که درباره آنچه که در مورد این تحقیقات اتفاق می افتد، تصمیم گیری کند. کاخ سفید نمی تواند درباره چگونگی حل این موضوع تصمیم گیری کند و کنگره باید در این مورد تصمیم بگیرد.

جانسون پیشتر در یک کنفرانس خبری اظهار کرد کنگره اگر می خواهد مسئولیت قانونی خود را برای استیضاح رسمی جو بایدن در صحن مجلس انجام دهد، انتخاب دیگری ندارد. این اقدام در راس اختیارات قانونی ماست.

این در حالی است که سه کمیته مختلف از جمهوری خواهان کنگره ماه هاست که تحقیقات رسمی درباره جو بایدن و معاملات تجاری خانواده او را آغاز کرده‌اند. یافته های این سه کمیته کوین مک کارتی رئیس سابق مجلس نمایندگان را بر آن داشت تا در ماه سپتامبر سال 2023 آغاز تحقیقات رسمی در این باره را اعلام کند. اقدامی که مایک جانسون رئیس فعلی کنگره نیز از آن حمایت کرده است.  

پیشتر نیز ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا و یکی از نامزدهای جمهوری خواهان برای انتخابات 2024 که از ادامه رقابت ها کناره گیری کرد، از هم حزبی های خود در مجلس نمایندگان خواست تا به جای پرداختن به موضوع استیضاح جو بایدن، بر موضوعات مورد توجه و مهم برای رای دهندگان تمرکز کنند.

وی در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی گفت: در حالی که می داند خانواده بایدن «فاسد» هستند، و آغاز تحقیقات درباره این فساد منطقی و منصفانه است، اما تلاش‌ها در این باره راه به جایی نخواهد برد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی