حملات مقاومت نتیجه داد/عقب‌نشینی اسرائیلی‌ها از برخی نقاط فلسطین اشغالی

کدخبر: ۶۳۵۱۵۷
اقتصادنیوز: نظامیان اسرائیلی که در پی ضربات محکم رزمندگان مقاومت، چند روز پیش مجبور به عقب‌نشینی از مرکز شهر حمد شده بودند، امروز از شمال این شهر خارج شدند.
حملات مقاومت نتیجه داد/عقب‌نشینی اسرائیلی‌ها از برخی نقاط فلسطین اشغالی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نظامیان صهیونیست امروز در سایه تشدید حملات مقاومت، از شمال شهر حمد در خان‌یونس تحت پوشش توپخانه خود، عقب‌نشینی کردند». این گزارشِ امروز خبرنگار شبکه المیادین در غزه است. 

 خبرنگار شبکه الغد نیز از عقب‌نشینی کامل اشغالگران از شهر حمد و حجم بالای ویرانی‌های به جا مانده در این شهر خبر داد.

کتائب شهداء الاقصی نیز امروز طی بیانیه‌ای از هدف قراردادن یک نفربر اسرائیلی با استفاده از بمب «عاصف» و گلوله‌های آر. پ. جی در شهر حمد خبر داد.

خبر مرتبط
بمباران سنگین جنگنده‌های اسرائیلی در «خان یونس»

رسانه‌های فلسطینی از حملات شدید جنگنده‌های اسرائیلی به مرکز و جنوب غزه خبر دادند.

در سایه تشدید حملات مقاومت فلسطین علیه اشغالگران، ارتش اسرائیل با وجود سانسور شدید اخبار تلفات خود، اعتراف می‌کند که دست‌کم ۵۹۰ نظامی‌اش از آغاز طوفان‌الاقصی کشته شده‌اند. آماری که به باور تحلیلگران در واقعیت چندین برابر است.

بر اساس این گزارش، نیرو‌های مقاومت درگیری‌های شدیدی را با اشغالگران در شهر‌های الزهراء و المغراقه در منطقه مرکزی نوار غزه آغاز کرده‌اند. جایی که شاخه نظامی حماس کتائب شهید عزالدین قسام، دیروز جمعه تایید کرد که موفق شده یک نفربر نظامی اسرائیلی را در شهر حمد با بمب شواظ هدف قرار داده و نظامیان اشغالگران را با راکت «تی بی جی» و یک تانک «مرکاوا» را با موشک‌های «الیاسین ۱۰۵» و «تاندوم» نشانه گرفته است.

نیرو‌های القسام همچنین موفق شدند چهار نظامی اسرائیلی را که در داخل یکی از منازل مسکونی در شهر الزهرا سنگر گرفته بودند، با بمب هدف قرار دهند و آنها را به هلاکت برسانند. 

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی سرایا القدس نیز اعلام کرد که موفق شده شهرک سدیروت و شهرک‌های دیگر در نزدیکی نوار غزه را موشک‌باران کند. 

تصاویر منتشر شده از شهر حمد پس از عقب‌نشینی از اشغالگران گویای حجم بالای ویرانی این شهر است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید