واکنش یک مسئول به فعالیت معلم‌بلاگرها/انتشار فیلم دانش‌آموزان ممنوع شد؟

کدخبر: ۶۳۵۶۲۰
اقتصادنیوز: رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک تأکید کرد: انتشار فیلم دانش‌آموزان در فضای مجازی از سوی معلم‌بلاگرها ورود به حریم شخصی کودکان و نوجوانان است.
واکنش یک مسئول به فعالیت معلم‌بلاگرها/انتشار فیلم دانش‌آموزان ممنوع شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مجتبی همتی‌فر درباره فعالیت معلم‌بلاگرها اظهار کرد: بحثی به‌نام حقوق کودک داریم و بر این اساس کودکان نیز دارای حریم هستند.

وی افزود: اگر معلمی بدون اجازه دانش‌آموز و ولی قانونی او به تهیه فیلم اقدام و آن را در فضای عمومی منتشر کند، تعرض به حریم کودک و حقوق اوست و به‌لحاظ قانونی قابل برخورد است.

خبر مرتبط
مرگ تلخ یک دانش آموز پایه دهم دبیرستان در یاسوج

اقتصادنیوز: یک دانش آموز پایه دهم دبیرستان بر اثر ضربات چاقو توسط دانش آموزی دیگر به قتل رسید.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: این‌که معلم به‌دلیل اعتمادی که خانواده به آن دارند، وارد این عرصه شود، از جنبه‌هایی قابل تأمل است و آموزش و پرورش برای ساماندهی این موضوع و حفظ حریم  دانش‌آموزان به‌عنوان‌ امانت خانواده‌ها ورود کرده است و تصمیم به ساماندهی فعالیت معلم‌بلاگرها دارد.

همتی‌فر متذکر شد: این موضوع البته بیشتر یک کار فرهنگی است تا یک کار حقوقی، یعنی معلم باید کودک را به‌عنوان امانت بداند همان‌طور که والدین هم باید نسبت به حقوق فرزندان خود حساس باشند چون هم‌اکنون با پدیده والدبلاگر هم مواجه هستیم و آنجا هم همین حساسیت باید وجود داشته باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید