پاشینیان به پوتین پیام داد

کدخبر: ۶۳۵۷۵۲
همزمان با بروز تنش میان روسیه و ارمنستان، نخست‌وزیر این کشور پیروزی پوتین در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه را تبریک گفت.
پاشینیان به پوتین پیام داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دولت ارمنستان امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان انتخاب مجدد «ولادیمیر پوتین» به عنوان رئیس‌جمهور روسیه را تبریک گفت.

در پیام پاشینیان که روز سه‌شنبه در وب‌سایت دولت ارمنستان منتشر شد، آمده است: «ولادیمیر ولادیمیرویچ عزیز، لطفا تبریک مرا به مناسبت انتخاب مجدد خود به‌عنوان رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه بپذیرید. امیدوارم که گفت‌وگو در همه زمینه‌های مورد علاقه دوطرف به نفع مردم ارمنستان و روسیه توسعه یابد.»

خبر مرتبط
ارمنستان، به روسیه پشت کرد / یک توافق امنیتی لغو شد

اقتصادنیوز : نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد که ارمنستان توافق حفاظت با گاردهای مرزی روسیه را که در فرودگاه اصلی ارمنستان مستقر هستند از اول اوت لغو می‌کند.

براساس گزارش کمیسیون انتخابات روسیه، پس از شمارش ۱۰۰ درصد آرا در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، پوتین ۸۷.۲۸ درصد آرا را به دست آورد.

روز دوشنبه پیروزی پوتین در انتخابات روسیه قطعی شد و سران بسیاری از کشورها به او تبریک گفتند.

پیام تبریک پاشینیان در شرایطی منتشر شد که تنش‌ها میان مسکو و ایروان به‌ویژه بعد از آنکه کنترل قره‌باغ دوباره در اختیار جمهوری آذربایجان قرار گرفت، نمود بیشتری یافت.

ارمنستان و روسیه عضو «پیمان امنیت جمعی» هستند و ایروان بارها مسکو را به عدم حمایت از این کشور در مقابل باکو متهم کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید