شادترین کشور جهان مشخص شد

کدخبر: ۶۳۵۸۵۵
اقتصادنیوز: فنلاند برای هفتمین سال متوالی، عنوان شادترین کشور جهان را از آن خود کرد.
شادترین کشور جهان مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش که تحت حمایت سازمان ملل تهیه می شود، کشورهای شمال اروپا جایگاه خود را در بین ۱۰ کشور شاد حفظ کرده و دانمارک، ایسلند و سوئد پس از فنلاند قرار دارند.

این در حالی است که افغانستان که از زمان روی کار آمدن طالبان با یک فاجعه انسانی گرفتار شده، در رتبه ۱۴۳ و قعر این فهرست جای گرفته است.

خبر مرتبط
کشورهایی که دو سال متوالی افسرده ترین کشورهای جهان شدند+اینفوگرافیک

اقتصاد نیوز: براساس آمارهای جهانی از مصرف داروهای ضد افسردگی مشخص شده که آمریکا و استرالیا طی دو سال متوالی در صدر کشورهای افسرده دنیا قرار گرفتند.

برای نخستین بار در بیش از یک دهه اخیر و آغاز تهیه و انتشار این گزارش، آمریکا و آلمان در میان ۲۰ کشور شاد جهان قرار ندارند و به ترتیب در رتبه های بیست و سوم و بیست و چهارم جا گرفته اند.

بر اساس این گزارش، کاستاریکا و کویت نیز با رتبه های ۱۲ و ۱۳ وارد ۲۰ کشور برتر شدند.

بیشترین کاهش شادی در افغانستان، لبنان و اردن مشاهده شده، در حالی که کشورهای صربستان، بلغارستان و لتونی بیشترین افزایش شادمانی را گزارش کردند.

خدمات عمومی در فنلاند به خوبی اجرا می‌شود، میزان جرم و جنایت و فساد پایین است و بین دولت و مردم اعتماد وجود دارد. همه سازمان‌های خدمات‌رسان در کنار یکدیگر کار می‌کنند تا جامعه‌ای کارآمد را ایجاد کنند.

رتبه بندی شادی بر اساس میزان رضایت افراد از زندگی و همچنین سرانه تولید ناخالص داخلی، حمایت اجتماعی، امید به زندگی سالم، آزادی، و فساد سنجیده می شود..

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید