نتانیاهو مدعی شد: طرح اسرائیل برای عملیات نظامی در رفح به تأیید رسید

کدخبر: ۶۳۵۹۳۸
اقتصادنیوز: بنیامین نتانیاهو تأکید کرد که طرح ارتش اسرائیل برای اجرای عملیات نظامی در رفح همین حالا به تأیید رسیده است.
نتانیاهو مدعی شد: طرح اسرائیل برای عملیات نظامی در رفح به تأیید رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، همزمان با برگزاری تظاهراتی در نزدیکی کنست (پارلمان اسرائیل) علیه «بنیامین نتانیاهو» او روز چهارشنبه بار دیگر ضمن تأکید بر عزم خود برای انجام عملیات در رفح وعده «پیروزی کامل» بر حماس را تکرار کرد.

نتانیاهو در یک پیام ویدئویی امروز چهارشنبه در بحبوحه نگرانی‌ها از احتمال تلفات سنگین در صورت عملیات ارتش اسرائیل در منطقه «رفح» گفت که به زودی «طرحی را برای تخلیه جمعیت از مناطق جنگی» تأیید خواهد کرد.

خبر مرتبط
عملیات سنگین القسام علیه اسرائیل/ انفجار یک تونل به روی نظامیان

اقتصادنیوز: گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) عملیات‌های جدیدی را علیه نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه به انجام رساند.

رفح در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه قرار دارد و در بیش از ۵ ماهی که از جنگ غزه می‌گذرد به مکانی برای اسکان آواره‌ای فلسطینی در اردوگاه‌های فشرده و متراکم تبدیل شده است. قصد اسرائیل برای آغاز عملیات نظامی در این منطقه باعث صدور هشدارهایی حتی از سوی متحدان این رژیم (دست‌کم در سطح لفظی) درباره احتمال بروز فجایع انسانی سنگین شده است.

«جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا که کشورش اصلی‌ترین حامی اسرائیل در جنگی است که به کشته شدن بیش از ۳۰ هزار نفر منجر شده دو روز پیش با نتانیاهو درباره عملیات در رفح به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد. در حالی که مقام‌های دولت بایدن تلاش می‌کنند در موضع‌گیری‌های علنی خود را مخالف حمله اسرائیل به رفح نشان دهند گزارش‌های متعدد در رسانه‌های غربی حاکی است واشنگتن چراغ سبز خود را به تل‌آویو برای اجرای این عملیات داده است.

نتانیاهو امروز چهارشنبه ضمن تقدیر از جو بایدن گفت که در تماس تلفنی دو روز پیش رئیس‌جمهور آمریکا خواستار ارائه طرحی از سوی اسرائیل در خصوص کمک‌های انسانی و دیگر جنبه‌های جنگ شده است.

او تأکید کرد که طرح ارتش اسرائیل برای اجرای عملیات نظامی در رفح همین حالا به تأیید رسیده است. نتانیاهو با وجود این گفت که آغاز این عملیات «قدری زمان خواهد برد.»

نتانیاهو گفت: «همزمان با آماده شدن برای ورود به رفح که البته قدری زمان خواهد برد انجام عملیات با همه توان را ادامه خواهیم داد.»

نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «ما عملیات‌هایمان را در خان‌یونس و ارودگاه‌های مرکزی برای حذف و دستگیری مقام‌های ارشد حماس ادامه خواهیم داد، درست مانند کاری که در بیمارستان الشفا انجام دادیم.»

نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «همان‌طور که بارها و بارها به شما وعده داده‌ام مصمم هستیم به پیروزی کامل دست پیدا کنیم و به آن دست پیدا خواهیم کرد.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی