بزرگداشت روز جهانی نوروز در سازمان ملل+ فیلم

کدخبر: ۶۳۶۰۰۸
اقتصادنیوز: مراسم بزرگداشت روز جهانی نوروز در سازمان ملل متحد امسال هم در سازمان ملل به همت ایران و با حضور ۱۲ کشور حوزه فرهنگی و جغرافیایی نوروز برگزار شد.
بزرگداشت روز جهانی نوروز در سازمان ملل+ فیلم

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم علاوه بر کشورهای عضو حوزه فرهنگی و جغرافیایی نوروز، نمایندگان کشورهای دیگر دنیا نیز حضور داشتند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در پیامی تصویری به این مراسم نوروز را جشن پیدایش و آغازی جدید توصیف کرد که صدها میلیون نفر را در دنیا گرد هم می آورد و ظرفیت بزرگی برای ترویج انسانیت و صلح در دنیا است.
دبیرکل سازمان ملل گفت: در این دوران پر چالش ، نوروز ، گفتگو ، حسن همسایگی و آشتی را ترویج می کند که همه اینها از اهداف و ارزش های سازمان ملل است. پس بیایید همگی روحیه ای از جنس نوروز داشته باشیم.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل هم در این مراسم از نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل برای برپایی این مراسم قدردانی کرد.
ارزیابی او از نوروز این بود که مناسبت و جشنی منحصر به فرد است .

دنیس فرانسیس گفت: من از وجود نوروز در دنیای امروز بسیار خوشحالم .در حالی که دنیا با هزاران چالش از درگیری و فقر و کشتار گرفته تا مشکلات آب و هوایی روبروست، روح نوروز می تواند نوید بخش دنیایی بهتر باشد.

در این مراسم نماینده دائم ایران هم گفت که نوروز نویدبخش و مروج ارزش های واقعی انسانی از جمله صلح همبستگی و همدلی است.

امیر سعید ایروانی گفت: دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری به نوروز و پیام های آن نیاز دارد. در حالی که جهان امروز گرفتار جنگ ، تروریسم ، تحریم ، کشتار، جنایت و تبعیض است ، نوروز می تواند فرصتی برای باز اندیشی و بازسازی انسانیت در دنیا باشد.

نمایندگان و سفرای ۱۲ کشور حوزه فرهنگی نوروز هم در این مراسم در سخنانی با توصیف جایگاه بالای نوروز کشورشان، از پیامهای نوروز برای رفع مشکلات امروز دنیا گفتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید