نشریه کانادایی با انتشار کاریکاتوری از نتانیاهو جنجال به پا کرد+عکس

کدخبر: ۶۳۶۰۱۲
اقتصادنیوز: یک نشریه کانادایی کاریکاتوری از نخست‌وزیر اسرائیل در قامت یک خون‌آشام را روی جلد برد و اسرائیلی‌ها را عصبانی کرد.
نشریه کانادایی با انتشار کاریکاتوری از نتانیاهو جنجال به پا کرد+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک نشریه فرانسوی‌زبان در کانادا روز چهارشنبه کاریکاتوری از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نقش خون آشام در فیلم «نوسفراتو» محصول سال ۱۹۲۲ را به تصویر کشید.

خبر مرتبط
حمله دوباره چاک شومر به نتانیاهو/پایان اسرائیل بدون حمایت آمریکا نزدیک است

اقتصادنیوز: رهبر اکثریت در مجلس سنای آمریکا بار دیگر از نخست‌وزیر اسرائیل انتقاد کرد و گفت: بدون حمایت آمریکا آینده‌ اسرائیل به پایان خواهد رسید.

روزنامه الکترونیکی «لا پرس» که در مونترال منتشر می‌شود، با به تصویر کشیدن قامت نتانیاهوی خون‌آشام، نوشته است: «نوسفنیاهو در راه رفح».

اشاره این رسانه کانادایی به تهدیدهای نتانیاهو برای حمله به رفح در جنوب غزه است؛ منطقه‌ای که میزبان بیش از یک میلیون آواره فلسطینی است که در پی حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه، به جنوب پناه آورده‌اند.

62966034

پس از انتشار این کاریکاتور، صهیونیست‌ها از جمله سفارت تل‌آویو در کانادا آن را محکوم و این اقدام را «یهودستیزانه» خواند.

مقام‌های کانادایی از جمله «جاستین ترودو» نخست‌وزیر این کشور هم این اقدام را «غیرقابل قبول» خواند. 

سردبیر این نشریه پس از هجمه‌های اخیر عذرخواهی کرده اما گفته این کاریکاتور به‌منظور «انتقاد از دولت اسرائیل و نه یهودیان» روی جلد رفته است.

تهدیدهای نتانیاهو برای حمله به رفح در حالی است که حملات رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تاکنون حدود ۳۲ هزار شهید برجای گذاشته که اغلب آن‌ها زنان و کودکان هستند.

دولت کانادا نیز روز چهارشنبه اعلام کرد صادرات تسلیحات به تل‌آویو را متوقف می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید