جزئیات برنامه ملاقات السودانی با بایدن در کاخ سفید مشخص شد

کدخبر: ۶۳۶۲۵۶
اقتصادنیوز: دفتر نخست وزیری عراق زمان سفر محمد شیاع السودانی به آمریکا برای دیدار با رئیس جمهور این کشور را اعلام کرد.
جزئیات برنامه ملاقات السودانی با بایدن در کاخ سفید مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در بیانیه دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق آمده است: محمد شیاع السودانی نخست وزیر، بنا به دعوت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و برای دیدار با وی، روز دوشنبه 15 آوریل آتی راهی واشنگتن خواهد شد.

در این سفر، چشم انداز روابط آینده در مرحله پس از ائتلاف بین المللی مقابله با داعش و بهترین راهها برای انتقال به مرحله شراکت فراگیر میان عراق و ایالات متحده آمریکا در سایه توافقنامه چارچوب راهبردی میان دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، مالی، فرهنگی، آموزشی و امنیتی بررسی خواهد شد.

خبر مرتبط
پشت پرده سلاح های گم شده عراق/ چرا صدام در برابر آمریکا خلع سلاح شد؟

اقتصادنیوز: صدام با تضمین سردرگمی مطلق، و در حالی که به رد هرگونه اتهامی که قبلاً اثبات نشده بود، ادامه داد. طوری رفتار کرد که گویی همه باید آنچه را که اتفاق افتاده است می فهمیدند. کول در این باب نوشت: او فرض کرد که سیا از قبل می دانست که هیچ سلاح هسته ای، شیمیایی یا بیولوژیکی وجود ندارد.

السودانی و بایدن درباره مهمترین مسائل منطقه‌ای و تلاشها برای تحکیم ثبات در منطقه بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

کاخ سفید هم در بیانیه ای اعلام کرد که محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق، 15 آوریل آینده با جوبایدن رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که این سفر در راستای هماهنگی در خصوص اولویتهای مشترک و تقویت شراکت دوجانبه قوی میان عراق و آمریکا صورت می گیرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید