اسرائیل برای آتش‌بس کوتاه آمد؟

کدخبر: ۶۳۶۵۱۵
اقتصادنیوز: یک مقام ارشد صهیونیست تأکید کرد که می‌توان به راه‌حلی درباره مناطق شمالی نوار غزه دست یافت.
اسرائیل برای آتش‌بس کوتاه آمد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک مقام ارشد صهیونیست با بیان اینکه تل آویو با پیشنهاد آمریکا برای دستیابی به «توافق میانه» با جنبش حماس موافقت کرده، اعلام کرد که پیش‌بینی‌ها بر این است که جنبش حماس تا ۴۸ ساعت آینده به این پیشنهاد پاسخ دهد.

این مقام صهیونیست در گفتگو با سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل تأکید کرد که می‌توان به راه‌حلی درباره مناطق شمالی نوار غزه دست یافت و درباره موضوع بازگشت آوارگان فلسطینی به شمال نوار غزه که مانع از دستیابی به توافق می‌شد، خوش‌بینی وجود دارد.

خبر مرتبط
قطعنامه جدید درباره آتش بس غزه به رای گذاشته می‌شود/ شورای امنیت کوتاه نیامد

اقتصادنیوز: در پی وتوی قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، این شورا قطعنامه دیگری را درباره آتش بس در غزه به رای می گذارد.

وی ادامه داد: هیأت مذاکره‌کننده اسرائیلی به ریاست «دیوید بارنیا» رئیس موساد دیشب از دوحه به تل آویو بازگشته است تا مقامات اسرائیلی را در جریان روند مذاکرات غیرمستقیم با حماس در پایتخت قطر قرار دهد.

مقام صهیونیست افزود: «یوآف گالانت» وزیر دفاع (جنگ) اسرائیل امروز به واشنگتن سفر می‌کند و قرار است با رئیس سیا دیدار کند. هیأت امنیتی به ریاست گالانت در واشنگتن درباره هماهنگی ادامه جنگ، حمله به رفح، تلاش‌های بشردوستانه و بندر کمک‌رسانی در سواحل غزه گفتگو خواهد کرد. انتظار می‌رود که گالانت در واشنگتن در مورد ارسال مهمات به اسرائیل که برای ادامه جنگ حیاتی است، گفتگو کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید