شرط بهبود روابط کره‌شمالی و ژاپن/دیدار سرنوشت‌ساز رقم می‌خورد؟

کدخبر: ۶۳۶۶۰۹
اقتصادنیوز: خواهر رهبر کره شمالی گفت: کیشیدا اخیرا تمایلش را برای دیدار با کیم جونگ اون از طریق یک کانال ارتباطی دیگر اعلام کرده است.
شرط بهبود روابط کره‌شمالی و ژاپن/دیدار سرنوشت‌ساز رقم می‌خورد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی گفت، بهبود روابط دوجانبه بین ژاپن و کره شمالی به این بستگی دارد که آیا توکیو بتواند تصمیمات سیاسی عملی بگیرد یا خیر.

به نقل از خبرگزاری رویترز، خواهر کیم جونگ اون رهبری کره شمالی همچنین ادامه داد: فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن باید بداند که چون می‌خواهد و تصمیم گرفته است، به این معنا نیست که می‌تواند با کیم جونگ دیدار کند یا رهبری کشورمان با او ملاقات می‌کند.

وی افزود: آنچه واضح است این است که وقتی ژاپن با پیونگ یانگ مخالفت می‌کند و حقوق حاکمیتی آن را نقض می‌کند، دشمن ما محسوب می‌شود و بخشی از هدف خواهد شد.

خبر مرتبط
کیم جونگ اون به پوتین پیام داد/ رهبر کره شمالی چه گفت؟

اقتصادنیوز: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پی حمله تروریستی در مسکو پیام «تسلیت و همدلی» به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه فرستاد و گفت هیچ چیزی نمی‌تواند تروریسم فجیع را توجیه کند.

کیشیدا گفته که می‌خواهد با کیم جونگ اون بدون هیچ پیش‌شرطی گفتگو کند و شخصا بر تلاش‌ها برای برگزاری نخستین نشست رهبران دو کشور در ۲۰ سال گذشته نظارت دارد.

خواهر کیم جونگ اون که در حزب حاکم کره شمالی نیز فعالیت دارد، ماه گذشته میلادی گفته بود، کیشیدا شاید یک روز به پیونگ یانگ بیاید.

کیم یو جونگ همچنین گفته بود: اگر ژاپن تصمیمی سیاسی بگیرد تا مسیر جدیدی را برای بهبود روابط بر اساس احترام متقابل و رفتار محترمانه فراهم کند، به نظر من این دو کشور می‌توانند آینده جدیدی را پیش روی خود داشته باشند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید