افزایش 53 درصدی آمار فوتی‌ها با قاتل نامرئی

کدخبر: ۶۳۶۸۳۰
اقتصادنیوز: سخنگوی اورژانس کشور گفت: آمار فوتی‌های ناشی از اشتنشاق گاز مونوکسیدکربن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 53 درصد رشد داشته است. از ۲۴ اسفند تا ششم فروردین، ۵۴۷ نفر با گاز مونوکسیدکربن مسموم شدند و از این تعداد ۲۶ نفر فوت کردند.
افزایش 53 درصدی آمار فوتی‌ها با قاتل نامرئی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ بابک یکتاپرست گفت: از مجموع ماموریت‌های انجام یافته پرسنل اورژانس از ۲۴ اسفند تا ششم فروردین، بیش از ۱۴۹ هزار و ۸۰۰ ماموریت مربوط به حوادث غیرترافیکی و حدود ۳۲ هزار و ۷۰۰ ماموریت ترافیکی بوده است.

­این مقام مسئول افزود: در این مدت زمان، ۴۱ نفر دچار غرق شدگی شدند که از این تعداد ۱۱ نفر فوت کردند.

­سخنگوی اورژانس کشور از کاهش ۵ درصدی ماموریت‌های اورژانس در ۱۲ روز گذشته خبر داد و گفت: پرسنل اورژانس در سراسر کشور در این مدت زمان، ۱۸۲ هزار و ۵۹۹ ماموریت انجام دادند.

­یکتاپرست با بیان اینکه در این مدت زمان بیش از ۷۷ هزار مصدوم و بیمار به مراکز درمانی منتقل شدند، افزود: آمار مراجعین به اورژانس بیمارستان در طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶ درصد کاهش داشته است.

­سخنگوی اورژانس با اشاره به اینکه در این ۱۲ روز، بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار مراجعه کننده به بخش‌های مختلف اورژانس پیش بیمارستانی مراکز آموزشی و درمانی و مراکز جامع سلامت شهری و روستایی در سراسر کشور مراجعه کردند، گفت: از این تعداد، بیش از ۷ هزار بیمار برای دریافت خدمات درمانی بیشتر به مراکز تخصصی مراجعه کردند و بیش از ۴۷۰ هزار نفر بستری شدند.

­یکتاپرست افزود: آمار مصدومان و بیمارانی که با اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند، نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته و از ۱۱۳ مورد به ۹۷ مورد رسیده است.

­این مقام مسئول با اشاره به افزایش ۶۸ درصدی بازرسی‌های بهداشت در طرح نوروزی امسال گفت: از ۲۴ اسفند تا دیروز، بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط در سراسر کشور بیش از ۸۷۰ هزار مورد بازرسی انجام دادند و منجر به پلمب (مهروموم) بیش از ۲ هزار مرکز متخلف و معدوم شدن بیش از ۸۵۵ هزار مورد مواد غذایی شدند.

­سخنگوی اورژانس افزود: در این مدت زمان، تعداد کل تماس‌هایی که با شماره اضطراری ۱۱۵ گرفته شد، ۶۰۶ هزار مورد بود که از این تعدادبیش از ۱۳۶ هزار مورد منجر به اعزام شد و بیش از ۳۹ هزار مورد مزاحم تلفنی بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید