مجازات سیاستمدار فرانسوی به دلیل حمایت از طوفان الاقصی

کدخبر: ۶۳۷۰۶۷
مقام‌های قضایی فرانسه یک سیاستمدار این کشور را به دلیل آنکه عملیات «طوفان الاقصی» از سوی جنبش حماس را در راستای «مقاومت» خوانده بود مجازات کردند.
مجازات سیاستمدار فرانسوی به دلیل حمایت از طوفان الاقصی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دادگاهی در فرانسه یک عضو سابق شورای شهر حوزه لیون را به خاطر آنکه عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر گذشته از سوی رزمندگان جنبش حماس علیه صهیونیست‌ها را «اقدام برآمده از مقاومت» خوانده بود را محکوم به چهار ماه حبس تعلیقی کرد.

این مجازات از سوی دادگاه شهر گرونوبل فرانسه علیه «محمد مکنی» از نمایندگان حزب سوسیالیست فرانسه و عضو سابق شورای شهر «اشیرول» واقع در حوزه لیون ارائه شده و قاضی دادگاه او را به «حمایت از تروریسم» متهم کرد.

خبر مرتبط
اعلام بالاترین سطح هشدار در فرانسه /داعش به خاک این کشور نفوذ کرده است؟

اقتصادنیوز : رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به حمله تروریستی اخیر در مسکو، از تلاش داعش برای انجام چندین عملیات تروریستی در خاک کشورش پرده برداشت.

عضویت مکنی مدتی پیش به خاطر محاکمه قضایی توسط اکثریت اعضای شورای شهر مذکور معلق شد اما با این وجود دادگاه برای او حکم ممنوعیت تصدی مناصب سیاسی را صادر نکرد.

مکنی با تاکید بر اینکه صحبت‌هایش درباره عملیات طوفان الاقصی را پس نمی‌گیرد، هنگام خروج از داگاه خود را بی‌گناه دانسته و متعهد به تلاش برای تجدید نظر در حکم مجازاتش شد.

او ساعاتی بعد از اجرای عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته (۱۵ مهر ۱۴۰۲) با انتشار پستی به زبان‌های عربی و فرانسوی تاکید کرد: «هر کسی که باد بکارد طوفان درو می‌کند و اهانت و تکبر بدون مجازات باقی نخواهد ماند.»

او اضافه کرد که این عملیات «به وضوح یک اقدام برآمده از مقاومت» بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید