زمان آغاز فعالیت سامانه جدید بارشی/خبر خوش بارندگی برای این 15 استان

کدخبر: ۶۳۷۵۸۶
اقتصادنیوز: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از آغاز فعالیت سامانه بارشی از امشب تا روز چهارشنبه خبر داد.
زمان آغاز فعالیت سامانه جدید بارشی/خبر خوش بارندگی برای این 15 استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صادق ضیائیان گفت: بارش باران، رعدوبرق، در ارتفاعات و نواحی سردسیر برف، وزش بادشدید، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ، در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها همراه با مه در این چند روز شاهد خواهیم بود.

وی افزود: خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مناطق شمالی استان‌های فارس و کرمان، ارتفاعات البرز، در مازندران و تهران، خراسان شمالی و شرق گلستان،  مرکزی، همدان، غرب و جنوب اصفهان، جنوب یزد درگیر این سامانه بارشی خواهند بود.

خبر مرتبط
آخرین وضعیت هواشناسی /بارندگی پایتخت تا کی ادامه دارد؟

اقتصاد نیوز اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در استان طی امروز تا صبح فردا (۶ تا ۷ فروردین) خبر داد.

ضیائیان تاکید کرد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

او گفت: احتیاط در سفر‌های برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی توصیه می شود.

وی یادآور شد: با توجه آنکه فردا ۱۳ فروردین روز طبیعت است هم وطنان به دلیل احتمال آب‌گرفتگی رودخانه‌ها از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید