خرس قهوه‌ای در دهستانی در فارس مشاهده شد + فیلم

کدخبر: ۶۳۹۲۹۴
اقتصادنیوز: یک خرس قهوه‌ای در اطراف دهستان خنجشت مشاهده شد که احتمالا برای تامین آب شرب و غذا در این منطقه حضور یافته بود.
خرس قهوه‌ای در دهستانی در فارس مشاهده شد + فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «علی بخش نجاتی»، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید با بیان اینکه خرس قهوه ای گونه ای تحت مراقبت است، افزود: این خرس قهوه ای بعد از حضور در بخش مرکزی شهرستان به سمت کوه های خنجشت حرکت کرد و به زیستگاه خود بازگشت.

نجاتی افزود: کوههای خنجشت تحت مراقبت و پایش ماموران یگان محیط زیست اقلید است تا آسیبی به این گونه جانوری حمایت شده وارد نشود .

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید از اعضای جوامع محلی روستای خنجشت و سمن های محیط زیستی خواست،‌ همکاری بیشتری با یگان محیط زیست شهرستان اقلید داشته باشند و برای حفاظت از این گونه جانوری حمایت شده بیشتر تلاش کنند.

وی گفت: مشاهده این خرس قهوه ای، بار دیگر اهمیت حفاظت از زیستگاه های حیات وحش را به ما یادآوری می کند که نقشی کلیدی در جلوگیری از بروز تعارض بین انسان و حیات وحش دارد.

خبر مرتبط
این استان‌ها تا پایان هفته بارانی می‌شوند + اسامی

اقتصادنیوز: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: از فردا با ورود سامانه بارشی جدید به کشور بسیاری از مناطق شاهد بارش باران خواهد بود.

این مسوول افزود: رها کردن زباله در طبیعت و مدیریت ناصحیح پسماند شهری و روستایی به ویژه در مناطق نزدیک به زیستگاه های حیات وحش موجب جذب حیوانات وحشی مانند خرس ها به سکونتگاه های انسانی می شود که این امر نه تنها می تواند سلامتی حیوانات را به خطر اندازد، بلکه امنیت انسان ها را نیز تهدید می کند.

وی گفت: همچنین با توجه به افزایش حضور انسان در طبیعت، احتمال مواجهه مردم با حیوانات وحشی افزایش یافته که لازم است در صورت مشاهده حیوانات وحشی به هیچ عنوان به آنها نزدیک نشوند و فضای کافی را برای عبور و مرور آنها فراهم کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید گفت: از عموم مردم تقاضا می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی و یا موارد مربوط به تعارض با حیات وحش مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی