هلال ماه شوال در پاکستان مشاهده شد

کدخبر: ۶۳۹۵۸۴
اقتصادنیوز: در پاکستان، فردا چهارشنبه (۱۰ آوریل- بیست و دوم فروردین) در این کشور اول ماه شوال المکرم و عید سعید فطر اعلام شد.
هلال ماه شوال در پاکستان مشاهده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مولانا محمد عبدالخبیر آزاد رئیس کمیته ملی استهلال این کشور در گفت وگو با خبرنگاران در نشستی مطبوعاتی در شهر اسلام‌آباد اعلام کرد: شواهد قطعی مبنی بر مشاهده هلال ماه شوال از سوی کمیته های منطقه‌ای استهلال در مناطق مختلف پاکستان دریافت شد.

خبر مرتبط
فوری/ هلال ماه شوال رویت شد/ فردا عید سعید فطر است؟+ عکس

اقتصادنیوز: همزمان با غروب بیست و نهم ماه مبارک رمضان هلال ماه شوال در رصدخانه امام علی (ع) قم رویت شد.

وی خاطر نشان کرد: اعلام رسمی رویت هلال ماه شوال پس از مشاوره با اطلاعات دریافتی از کمیته های منطقه‌ای صورت گرفت.

وزارت کشور پاکستان هفته گذشته با انتشار بیانیه‌ای تعطیلات عید سعید فطر به عنوان یکی از اعیاد بزرگ و رسمی مسلمانان در این کشور را چهار روز اعلام کرد.

تعطیلات رسمی عید فطر در پاکستان از فردا (چهارشنبه) تا شنبه‌ ۲۵ فروردین به مدت چهار روز اعلام شد. با احتساب روزهای تعطیلی عمومی شنبه و یکشنبه، تعطیلات عید فطر در پاکستان ۶ روز خواهد بود.

براساس این گزارش، مردم مسلمان پاکستان با حضور در مساجد و اماکن مذهبی و عمومی به مناسبت عید سعید فطر جشن های پرشکوهی برگزار می کنند. پاکستانی‌ها فردا خود را برای برگزاری نماز عید سعید فطر آماده می کنند و هم اکنون در جای جای این کشور تابلوهای برگزاری نماز عید در مساجد و اماکن مذهبی نصب شده است.

در شهرهای مختلف پاکستان، مسلمانان با آذین بندی مساجد، اماکن مذهبی و عمومی، خیابان ها، مدارس، دانشگاه ها، هتل ها و پارک ها و خرید عید به استقبال عید سعید فطر می روند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی