درخواست مهم زلنسکی از ترامپ/ باید به اوکراین بیاید

کدخبر: ۶۳۹۶۳۷
اقتصادنیوز: «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در گفت‌وگو با روزنامه بیلد آلمان از دونالد ترامپ خواست تا خود شخصا به اوکراین رفته و اوضاع را از نزدیک بررسی کند.
درخواست مهم زلنسکی از ترامپ/ باید به اوکراین بیاید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، او به روزنامه بیلد گفت: «ما ابراز تمایل کردیم که دونالد ترامپ به اوکراین بیاید تا بتواند با چشمان خود اوضاع را ببیند و شرایط را بسنجد، آماده دیدار با او هستم».

ترامپ دو روز پیش گفته بود که می‌توان با تحت فشار قرار دادن کی‌یف برای چشم‌پوشی از شبه جزیره کریمه و منطقه دونباس، به جنگ در اوکراین خاتمه داد.

خبر مرتبط
حمله اوکراین به یک نیروگاه هسته‌ای روسیه

اقتصادنیوز: روسیه امروز از حمله مجدد اوکراین با پهپاد به نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا خبر داد.

زلنسکی افزود: «من آماده‌ام تا به سخنان ترامپ گوش دهم، او حق این را دارد که روش خاص خود را برای پایان سریع جنگ داشته باشد، اما در این جا گزینه دست کشیدن از خاک اوکراین هرگز نمی‌تواند مطرح شود».

چندی پیش نیز «میخائیل پودولیاک»، مشاور رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرده بود که مقامات اوکراینی به دنبال فرصتی برای برقراری تماس با تیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا هستند، فردی که به احتمال قوی نامزد اصلی حزب جمهوری خواه در انتخابات ماه نوامبر خواهد بود.

روزنامه واشنگتن پست دو روز پیش به نقل از منابع آگاه نوشت که «دونالد ترامپ» در یک محفل خصوصی گفته است که می‌تواند با اعمال فشار بر کی‌یف برای واگذاری کریمه و دونباس به روسیه، به درگیری در اوکراین پایان دهد.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا همچنین گفته بود که مردم بخش‌هایی از اوکراین از اینکه بخشی از خاک روسیه باشند، مشکلی ندارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی