خبر خوش برای دستیاران پزشکی

کدخبر: ۶۳۹۸۸۱
اقتصادنیوز: معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش حق الزحمه دستیاران پزشکی در سال جاری خبر داد.
خبر خوش برای دستیاران پزشکی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، ابوالفضل باقری فرد، برداشتن مالیات پلکانی و همچنین اصلاح حق الزحمه دستیاران تخصصی و فوق تخصصی را موجب افزایش انگیزه در افراد دانست و یادآور شد: دستیاری از امور دشوار و بسیار سخت است. پیش از شروع دولت، حق الزحمه دستیاران در حدود دو میلیون تومان بود که امسال این عدد به 15 میلیون تومان رسیده است.

 وی افزود: همچنین برای اولین بار با رایزنی سازمان برنامه و بودجه، توانستیم ردیف بودجه مستقل برای دستیاران قائل شویم و این هویت بخشی برای آنها ایجاد انگیزه کرده است. اصلاح دستمزدها، شامل تمامی دستیاران از قبیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می شود.

وی اصلاح برخی مشکلات و فرآیندها را موجب افزایش مشارکت در آزمون های تخصصی و فوق تخصصی خواند و تاکید کرد: اگر به سمت اصلاح برخی از فرآیندها نمی رفتیم، قطعا کسی حاضر به مشارکت نمی شد.

خبر مرتبط
چند دندانپزشک داریم؟/محرومترین استان در تعداد دندانپزشک+جدول

اقتصادنیوز: سازمان نظامی پزشکی ایران، تعداد کل دندانپزشکان را در کشور اعلام کرد.

به گزارش وبدا، معاون آموزشی وزارت بهداشت سپس به افزایش ظرفیت ورودی دانشجویان پزشکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در شورای عالی انقلاب فرهنگی، کمیته ای با عنوان کمیته سلامت با حضور وزرای سابق و افراد برجسته تشکیل شده تا تصمیمات حوزه سلامت در آن بررسی و سپس نهایی شود. این مسئله می تواند در کاهش تصمیات غیر علمی در حوزه سلامت موثر باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی