عموزاد انتقام گرفت / کشتی گیر ایرانی طلایی شد

کدخبر: ۶۳۹۸۹۵
اقتصادنیوز: رحمان عموزاد که فینال بازی‌های آسیایی را به تولگاتومور اوچیر واگذار کرده بود، در فینال قهرمانی آسیا از این حریف انتقام گرفت و مثل سال گذشته طلایی شد.
عموزاد انتقام گرفت / کشتی گیر ایرانی طلایی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بعد از کسب عنوان پنجمی ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا، رحمان عموزاد دومین کشتی‌گیر ایرانی در نوبت عصر و برای کسب مدال روی تشک حاضر شد.

عموزاد که در دور مقدماتی با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل اولوکبک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان و ۷ بر صفر سئون هو یو از کره جنوبی را از پیش رو برداشت، در نیمه‌نهایی هم ۱۰ بر صفر عباس رحمان اف از ازبکستان را شکست داد.

این کشتی‌گیر که سال ۲۰۲۳ با قبول شکست مقابل اسماعیل موسکائف مجارستانی و شمیل ممدوف روس به عنوان پنجمی جهان رضایت داد، فینال بازی‌های آسیایی را هم به تولگا تومور اوچیر مغولی واگذار کرد تا سال ۲۰۲۳ برای او تلخ به پایان برسد.

عموزاد کشتی را هجومی شروع کرده و خیلی سریع دو امتیاز از اوچیر گرفت. او در وقت دوم یک امتیاز با اخطار کم‌کاری از دست داد تا نتیجه ۲ بر یک شود. دارنده نشان‌های طلای نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان جهان با همین نتیجه کشتی را به پایان رساند و مثل سال گذشته صاحب نشان طلای قهرمانی آسیا شد.

عموزاد اولین کشتی‌گیری بود که در تورنمنت زاگرب با غلبه بر رقیب مستقیمش عباس ابراهیم‌زاده، صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک شد. او خودش در بلگراد به عنوان نفر پنجم حقیقی وزن ۶۵ کیلوگرم، سهمیه المپیک را گرفته بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی