بایدن با نتانیاهو اتمام حجت کرد/آمریکا در هیچ تهاجمی علیه ایران شرکت نمی‌کند

کدخبر: ۶۴۰۵۹۹
مقام‌های ارشد کاخ سفید خبر دادند که بایدن در تماس با نتانیاهو گفته است که آمریکا در هیچ عملیات تهاجمی علیه ایران شرکت نخواهد کرد.
بایدن با نتانیاهو اتمام حجت کرد/آمریکا در هیچ تهاجمی علیه ایران شرکت نمی‌کند

به گزارش ایرنا به نقل از ان بی سی، برخی از مقامات ارشد آمریکایی از واکنش عجولانه اسرائیل به پاسخ موشکی ایران اظهار نگرانی می‌کنند و از این مساله می‌ترسند که با تشدید تنش‌ها، پای آمریکا نیز به این جنگ کشیده شود.

به گفته سه نفر از مشاوران ارشد کاخ سفید، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هرچند پیامی آهنین در حمایت از اسرائیل صادر کرده است ولی در جلسات خصوصی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به گسترش تنش‌ها ابراز نگرانی کرده است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در گفت‌وگو با ان بی سی از تماس بایدن با نتانیاهو خبر داد و گفت که بایدن از نتانیاهو خواسته واکنشی به پاسخ موشکی ایران نشان ندهد چون آمریکا در هیچ عملیات تهاجمی علیه ایران شرکت نخواهد کرد.

خبر مرتبط
ادعای عجیب رئیس اسرائیل در پی حمله تلافی‌جویانه ایران/به کنسولگری ایران در سوریه حمله نکرده بودیم!

اقتصادنیوز: رئیس اسرائیل در پی شب گذشته ایران مدعی شد که اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق حمله نکرده بود.

به گفته کارشناسان سیاسی و نظامی حملات موشکی ایران هرچند خسارات نسبتاً محدودی داشت، ولی قدرت بازدارندگی شدیدی در تاریخ منطقه به وجود آورد.

چند ساعت بعد از این حملات سرلشگر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، بیانیه ای صادر کرد و گفت: عملیات به پایان رسیده است و ما تمایلی به ادامه آن نداریم.

خبر مرتبط
حمایت صنعا از عملیات تنبیهی ایران علیه اسرائیل

اقتصادنیوز: دبیر شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن عملیات تنبیهی ایران علیه اسرائیل را حق طبیعی این کشور برای دفاع از خود دانست.

یک مقام اسرائیلی در دفتر نتانیاهو گفته است که اسرائیل قصد دارد با همه شرکای خود مشورت کند، ولی تصمیم نهایی را خودش می‌گیرد.

مقام ارشد کاخ سفید در ادامه صحبت‌هایش گفت که فکر نمی‌کند اسرائیلی‌ها استراتژی خاصی برای پاسخ به ایران داشته باشند. اسرائیلی‌ها همیشه بهترین تصمیم‌های استراتژیک را نمی‌گیرند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی