بلینکن: تا زمان ادامه جنگ در غزه آتش‌بس با حزب‌الله غیرممکن است

کدخبر: ۶۴۴۲۲۷
اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا به سران اسرائیل اعلام کرد که آتش‌بس با حزب‌الله همزمان با ادامه جنگ در غزه غیرممکن است.
بلینکن: تا زمان ادامه جنگ در غزه آتش‌بس با حزب‌الله غیرممکن است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به مقامات این رژیم گفته است که تا زمانی که جنگ در نوار غزه ادامه دارد، رسیدن به آتش‌بس با حزب‌الله غیرممکن است.

خبر مرتبط
واکنش جدی حماس به اتهامات بلینکن/نظرات او با واقعیت در تضاد است

اقتصادنیوز: یکی از مقامات ارشد حماس در واکنش به اتهام وزیر امور خارجه علیه حماس گفت: نظرات بلینکن با واقعیت در تضاد است.

براساس گزارش القدس العربی، شبکه کان اعلام کرد: وزیر خارجه آمریکا تلاش کرد اسرائیلی‌ها را در مورد لزوم دستیابی به توافق با حماس متقاعد کند.

این شبکه افزود: یکی از دلایلی که بلینکن در تلاش برای متقاعد کردن اسرائیلی‌ها برای توقف جنگ به آن تکیه کرد، مسئله شمال با اشاره به رویارویی‌ها در مرز لبنان با حزب‌الله بود.

این کانال ادامه داد که آنچه بلینکن به سران صهیونیست گفته است بر اساس نتیجه گیری آموس هوخشتاین، میانجی آمریکایی  است که در ماه‌های اخیر تلاش کرد تا به یک توافق آتش‌بس بین تل آویو و حزب الله دست یابد.

روز سه شنبه، بلینکن در هفتمین سفر خود در منطقه از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، سفر خود را پس از اردن و عربستان سعودی به تل آویو آغاز کرد.

این دیدار همزمان با ارائه پیشنهاد جدید مصر برای آتش بس و تبادل اسرا بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس است که واشنگتن از آن حمایت می‌کند و آن را بسیار هوشمندانه می‌داند و تلاش می‌کند هر دو طرف را برای پذیرش آن تحت فشار قرار دهد.

بلینکن در جریان این سفر با اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، یائیر لاپید سرکرده اپوزیسیون، یوآو گالانت وزیر جنگ و نمایندگان خانواده‌های اسرای این رژیم دیدار کرد.

پایگاه خبری صهیونیستی واللا درباره دیدار میان بلینکن و نتانیاهو فاش کرد که نتانیاهو به بلینکن گفته است هرگونه توافقی را که شامل پایان جنگ باشد، نمی‌پذیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی