گروسی: ایران باید به ما دسترسی به یکسری تاسیسات خاص را بدهد

کدخبر: ۶۴۵۳۱۳
اقتصادنیوز: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری پس از بازگشت از ایران گفت: ایران باید به ما دسترسی به یکسری تاسیسات خاص را بدهد.
گروسی: ایران باید به ما دسترسی به یکسری تاسیسات خاص را بدهد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رافائل گروسی در کنفرانس خبری پس از بازگشت از ایران گفت: گام‌هایی که باید برداریم خاص و سخت هستند و باید بگویم که ما در حال تلاش هستیم تا این گام‌ها را زودتر انجام دهیم.

خبر مرتبط
گروسی: از همکاری دانشمندان هسته‎‌ای ایران محروم شدیم

اقتصادنیوز: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: به علت چالش‌های سیاسی از همکاری دانشمندان هسته‌ای ایران و جهان محروم شده‌ایم.وی در پاسخ به اینکه ایران چه گام‌هایی را باید بردارد؟ گفت: ما یک سری مسائل را روی میز داریم و بر روی آن‌ها مذاکره می کنیم و در حال بررسی هستیم که می‌شود آن‌ها را حل کرد یا نه، چون هر کدام موضوعات خاصی هستند و درست نیست اینها را من اینجا برملا کنم اما ایران باید به ما دسترسی به یکسری تاسیسات خاص را بدهد. در عین حال مذاکرات ما خوب است و داریم آن را ادامه می دهیم.

مدیرکل آژانس در پاسخ به اینکه ایران پیشرفت در توافق را به لغو تحریم ها وابسته کرده است؟ اظهار کرد: نکته پیچیده این است که بسیاری از مسایل سیاسی در مذاکرات ما دخیل است. موضوع تحریم‌ها مهم است اما کلید آن دست من نیست؛ بنابراین ملاحظاتی وجود دارد. ایران توقعاتی دارد همانطور که من هم توقعاتی دارم.

خبر مرتبط
گروسی نگران شادی جوانان اصفهان شد

اقتصادنیوز: رافائل گروسی گفت: من مطمئنم اگر به خوبی پیش برویم جوانانی که دیشب در خیابان‌های اصفهان دیدم، شاد می‌شوند.

وی عنوان کرد که درحال رایزنی با تهران در رابطه با مسائل مرتبط با بازرسی (ازجمله بازگشت برخی بازرسان اخراج شده به ایران)، مشکلات پادمانی و اتخاذ گام‌های داوطلبانه بیشتر از سوی ایران است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی عنوان کرد که امیدوار است ایران «به زودی» برخی از این کارها را انجام دهد.

وی از ارائه ضرب‌الاجل در این باره خودداری کرد اما گفت که بهتر است ایران گام‌هایی ابتدایی تا پیش از جلسه شورای حکام آژانس اتمی در ماه ژوئیه بردارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی