پیام نمایندگی ایران در سازمان ملل به مناسبت روز نکبت+فیلم

کدخبر: ۶۴۶۸۳۰
اقتصادنیوز: نمایندگی ایران در سازمان ملل با انتشار فیلمی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس نوشت: روز نکبت یادآور ۷۶ سال آوارگی اجباری، غصب و اشغال سرزمین فلسطین است.
پیام نمایندگی ایران در سازمان ملل به مناسبت روز نکبت+فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی با انتشار فیلمی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس (توییتر سابق) نوشت: «روز نکبت یادآور ۷۶ سال آوارگی اجباری، غصب و اشغال سرزمین فلسطین است. توقف نسل کشی و شروع سریع تحقیقات قضایی در مورد جنایات فاحش رژیم اسرائیل در غزه از خواسته های جهانی است.»

پیش از این، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای اعلام کرد: ««چهاردهم می ۱۹۴۸ میلادی سرآغاز دوره نکبت بار اشغال خاک فلسطین و نقض آشکار حقوق مردم مظلوم آن بویژه حق تعیین سرنوشت آنهاست که ۷۶ سال است تبعات شوم آن، دامن منطقه و جهان اسلام را فراگرفته و به زخمی عمیق و رنج‌آور بر پیکره جهان اسلام بدل شده است.

روز نکبت (یوم النکبه)، سالروز ایجاد رژیم آپارتاید و اشغالگر صهیونیستی در قلب جهان اسلام با توطئه خباثت آمیز استعمار انگلیس و یادآور شروع دوره خونبار نسل‌کُشی، قتل عام، آوارگی، اشغال و هتک حرمت سرزمین مقدس فلسطین با چراغ سبز و حمایت مستقیم و غیرمستقیم قدرت‌های استعماری جهان و در راس آن‌ها ایالات متحده آمریکا است.

رژیم جعلی صهیونیستی که نماد بارز تروریسم سازمان یافته رسمی در جهان است، هر بار صفحه ننگین تازه‌ای بر دفتر قطور جنایات بین‌المللی خود می‌افزاید؛ کشف گورهای دسته‌جمعی در بیمارستان‌های ناصر و شفا در نوار غزه، تصویری دهشتناک از جنایت این رژیم سفاک علیه بشریت را به تصویر می‌کشد.

ارتکاب جنایات بین‌المللی از جمله جنایات جنگی، نسل‌کُشی و جنایات علیه بشریت، مغایر با ارزش‌های بنیادین سازمان ملل متحد و تمامی هنجارها، اصول و موازین شناخته شده بین‌المللی محسوب شده و بدون تردید موجبات مسئولیت کیفری مرتکبین آنها را فراهم ساخته و ادامه بی کیفری جنایتکاران صهیونیستی، مغایر مقررات حقوق بین‌الملل محسوب می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران کشتار بیش از سی و پنج هزار انسان بی‌گناه اعم از زن و کودک و مردان بی‌دفاع و مجروح شدن هفتاد و پنج هزار نفر و آواره ساختن صدها هزار انسان بی پناه در مناطق اشغالی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی با حمایت همه جانبه سیاسی، نظامی، اطلاعاتی و اقتصادی آمریکا در بیش از هفت ماهه گذشته را به شدت محکوم می‌نماید و اقدام آمریکا در کارشکنی و اخلال در روند توقف جنگ و ‌کشتار علیه غزه و مخالفت اخیر آن با شناسایی دولت فلسطین در سازمان ملل متحد را غیر قابل قبول، غیرمسئولانه و در تضاد با درخواست جامعه جهانی می‌داند.»»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی