جزئیات تازه درباره بازی جنجالی لیگ برتر

کدخبر: ۶۴۷۰۱۳
اقتصادنیوز: ماجرای داوری در لیگ برتر و سوت هایی که توسط داوران به صدا در می‌آید، همچنان در هفته های پایانی واکنش های متعددی را در پی داشته است.
جزئیات تازه درباره بازی جنجالی لیگ برتر

به گزارش اقتصادنیوز، مسابقات لیگ برتر این روزها به اوج حساسیت خود رسیده است و هفته های باقی مانده تا پایان مسابقات برای بسیاری از تیم ها حکم مرگ و زندگی را دارد و برخی هم برای قهرمانی و بالا بردن جام می جنگند. در این بین تصمیمات داوری نقش مهمی را برای این تیم ها ایفا می کند و یک سوت اشتباه می تواند به قیمت پایان حضور یک تیم در لیگ تمام شود.

اتفاقی که در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال هم کم و بیش شاهد آن بودیم و بازار نقد داوری ها حسابی داغ بود از جمله حساس‌ترین دیدار هفته بیست و هفتم که در اصفهان برگزار و تیم فوتبال پیکان با حساب یک بر صفر در اصفهان مقابل ذوب‌آهن متحمل شکست شد. در این بازی، پیکانی‌ها موفق شدند روی یک ضربه ایستگاهی به گل تساوی برسند اما کمک داور بازی به بهانه آفساید، گل را مردود دانست. موضوعی که گلایه تیم تهرانی را به همراه داشت و کاوه علی‌اسماعیلی مدیر رسانه‌ای این تیم هم در این باره به ورزش سه گفت: «بعد از بازی، با داور مسابقه صحبت کردیم و گفتیم تصاویر نشان می‌دهد تصمیمی که گرفته شد اشتباه بود. داور اعلام کرد من فقط تصمیم کمک دوم خود را تأیید کردم. این موضوع را با ناظر بازی هم در میان گذاشتیم، که ایشان خواست تصاویر برای کارشناسان داوری ارسال شود.»

وی گفت: «ساعاتی پس از پایان بازی تا همین امروز (چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه) تماس‌های فراوانی از سوی کارشناسان داوری داشتیم که صحنه را بررسی کرده و گفتند گل پیکان در شرایط سالم به ثمر رسید و کمک داور دچار اشتباه شد. در برنامه‌های تلویزیونی، رسانه‌های آنلاین و خبرگزاری‌ها، اشتباه کمک داور تأیید شد که نشان می‌دهد بار دیگر پیکان از جانب داوری‌ها لطمه دیده است.»

مدیر ارتباطات و روابط عمومی باشگاه پیکان افزود: «بدون اینکه دنبال جار و جنجال رسانه‌ای باشیم همیشه در کمال احترام نسبت به افزایش اشتباهات داوری در دیدارهای پیکان هشدار داده بودیم اما این رویه همچنان ادامه دارد و نمی‌‌دانیم چطور باید مقابل آن بایستیم؛ به خصوص در شرایطی که پیکان دارد و با توجه به امتیازاتی که بابت اشتباهات داوری از دست دادیم موقعیت خوب خود را در جدول رده‌بندی از دست داده‌ایم. جالب اینکه در چند مورد از اشتباهات داوری در طول فصل، آقای خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران به صورت رسمی یا در تماس با ارکان باشگاه حق را به پیکان داد اما باز هم این اشتباهات ادامه یافت. در همین دو هفته گذشته پنالتی واضح ما مقابل آلومینیوم اراک نادیده گرفته شد و گل 100 درصد سالم ما برابر ذوب‌آهن مردود اعلام شد. از کمیته داوران و سایر ارکان فدراسیون درخواست داریم نظارت بر لیگ را به خصوص در این هفته‌های حساس افزایش دهند چون تیمی مثل پیکان مظلوم واقع شده و باید راهی برای احقاق حق خود در زمین بازی پیدا کنیم.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید