آب‌گرفتگی خانه‌ها و خیابان‌های بجنورد

کدخبر: ۶۴۷۳۵۸
اقتصادنیوز: بارندگی‌های رگباری روز گذشته موجب آب‌گرفتی معابر و خیابان های روستای محمدعلی پهلوان در حاشیه شهر بجنورد شد.
آب‌گرفتگی خانه‌ها و خیابان‌های بجنورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بارندگی‌های رگباری 27 اردیبهشت سال 1403 موجب آبگرفتی معابر و خیابان‌های روستای محمدعلی پهلوان در حاشیه شهر بجنورد شد.

این روستا در باران‌های موسمی سال‌های گذشته نیز با سیل و آبگرفتگی مواجه بوده و آبگرفتگی معابر و نفوذ آب به خانه‌ها مشکلاتی را برای ساکنین ایجاد کرد. مشکل آبگرفتی در روز گذشته با حضور نیروهای جهادی بسیج و هلال احمر رفع شد، اما حل اساسی این مشکل نیازمند یک تدبیر استانی است.

ابوالفضل محبان مدیرعامل هلال‌احمر خراسان شمالی نیز با اشاره به بارندگی‌ها روز گذشته در استان اظهار داشت: در پی بارش باران‌های رگباری در استان 52 باب منزل مسکونی تخلیه و بیش از 55 خانوار در شهرستان‌های بجنورد، اسفرین، سملقان، بام وصفی‌آباد و فاروج امدادرسانی شدند.

وی افزود: بیش از 50 نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر در قالب 16 تیم امدادو نجات در  روستاهای چهارخروار، برج، ارکان، بابا امان، کلاته محمدعلی پهلوان، لنگر در بجنورد، زرق آباد، فرطان، نیش‌کش در اسفراین، رستم آباد در فاروج، چمن بید در سملقان و بام و صفی‌آباد به 280 نفر از متاثرین سیل و ابگرفتگی امدادرسانی کردند.

مدیرعامل هلال احمر استان تصریح کرد: تمامی تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تا پایان بارش‌ها و برقراری شرایط جوی مساعد در استان در حالت آماده‌باش قرار دارند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی