تغییر نام منطقه حفاظت‌شده دیزمار به «شهید جمهور»

کدخبر: ۶۴۹۴۶۸
اقتصادنیوز: در پی حادثه تاسف‌بار سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور شهید در منطقه حفاظت شده دیزمار شهرستان ورزقان، با تصویب شورای معاونین سازمان به پاس خدمات ارزشمند آیت الله رئیسی و هیئت همراه این منطقه به نام «شهید جمهور» نامگذاری شد.
تغییر نام منطقه حفاظت‌شده دیزمار به «شهید جمهور»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شنبه ۵ خرداد در جلسه شورای معاونین سازمان حفاظت محیط زیست که با حضور علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، در پی شهادت ریاست محترم جمهور و هیات همراه در واقعه سقوط بالگرد، منطقه حفاظت شده دیزمار به نام « منطقه حفاظت شده شهید جمهور» نامگذاری شد.

منطقه دیزمار طی مصوبه شماره ۳۴۹ شورای عالی محیط زیست در مورخ ۱۳ مهرماه ۱۳۹۰ با وسعت بیش از ۶۸ هزار هکتار به عنوان منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.

منطقه حفاظت شده دیزمار منطقه‌ای کوهستانی و جنگلی است که در حوزه استحفاظی شهرستان‌های خدآفرین، ورزقان و جلفا در شمال استان آذربایجان شرقی قرار دارد. 

به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در روز حادثه سقوط بالگرد ریاست جمهوری و هیات همراه در منطقه حفاظت شده دیزمار، ۲۵ گروه از محیط‌بانان سازمان حفاظت محیط زیست به همراه تجهیزات پهپادی هوشمند در گروه‌های تجسس مشغول امدادرسانی بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی