هشدار جدی قاهره درباره عواقب حمله اسرائیل به رفح

کدخبر: ۶۴۹۴۹۳
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه مصر نسبت به تأثیر حمله اسرائیل به شهر رفح بر ثبات منطقه هشدار داد.
هشدار جدی قاهره درباره عواقب حمله اسرائیل به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «سامح شکری» در آغاز سفر به بروکسل با هدف دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت: ما با هر گونه بهره برداری اسرائیل از کنترل بر گذرگاه های نوار غزه به عنوان ابزاری برای محاصره این منطقه و گرسنه نگه داشتن اهالی نوار غزه مخالف هستیم و آن را مردود می دانیم.

خبر مرتبط
رسانه اسرائیلی مدعی شد: تل‌آویو آماده عقب‌نشینی از گذرگاه رفح

یک رسانه اسرائیلی ادعا کرده است که ارتش این رژیم آماده عقب‌ نشینی از گذرگاه رفح است.

سخنگوی وزارت امور خارجه مصر با انتشار بیانیه ای در شبکه اجتماعی فیسبوک، اعلام کرد که شکری در بروکسل با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دیدار کرد.

براساس این بیانیه، طرفین در این دیدار درباره مسائل مختلف سیاسی، امنیتی و بشردوستانه در نوار غزه، راه های کنترل پیامدهای ناگوار وضعیت کنونی آن و همچنین راه های حمایت از روند سیاسی برای تحقق تشکیل کشور مستقل فلسطین و پایان یافتن ریشه ای بحران کنونی، گفت وگو و تبادل نظر کردند.

خبر مرتبط
وضعیت انسانی فاجعه‌بار در رفح/ هشدار درباره تشدید بحران در غزه

رئیس فدراسیون جهانی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر گفت: وضعیت انسانی در رفح فاجعه‌ بار است.

شکری و بورل در این دیدار بر ضرورت دستیابی به آتش بس در نوار غزه، توقف عملیات نظامی رژیم اسرائیل در شهر رفح، دستیابی به تضمین هایی برای توزیع کامل و امن کمک های بشردوستانه در سراسر نوار غزه با هدف تأمین نیازهای فوری اهالی این بخش از خاک فلسطین تأکید کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه مصر تأکید کرد: سامح شکری در این دیدار بار دیگر درباره خطرات تجاوز رژیم صهیونیستی به شهر رفح و پیامدهای فاجعه بار بشری آن بر زندگی بیش از ۱.۴ میلیون فلسطینی، تأثیرات امنیتی آن بر رژیم صهیونیستی، ضرورت رفع کلیه موانع در زمینه ورود کمک های بشر دوستانه به نوار غزه، بازگشایی کلیه گذرگاه های زمینی غزه، تأمین شرایط ایمن برای فعالیت گروه های امدادرسان بین المللی و توزیع کمک ها در سراسر نوار غزه تأکید کرد.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه مصر، شکری همچنین بار دیگر بر مخالفت این کشور با بهره برداری رژیم صهیونیستی از کنترل بر کلیه گذرگاه های نوار غزه به عنوان ابزاری برای گرسنه نگه داشتن، تشدید محاصره ملت فلسطین در نوار غزه و غیر قابل سکونت کردن این منطقه تأکید و اعلام کرد: مصر قاطعانه با هر گونه تلاشی برای وادار کردن فلسطینی ها به ترک سرزمینشان یا نابودی مساله فلسطین مخالف است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی