دیدار و رایزنی وزیر امور خارجه سودان با سرپرست وزارت امور خارجه

کدخبر: ۶۴۹۵۳۲
وزیر امور خارجه سودان با سرپرست وزارت امور خارجه در تهران دیدار و گفتگو کرد.
دیدار و رایزنی وزیر امور خارجه سودان با  سرپرست وزارت امور خارجه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «حسین عوض» وزیر امور خارجه سودان که به‌ عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور و برای ادای احترام به مقام و جایگاه رییس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان به تهران سفر کرده، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو  کرد.

خبر مرتبط
وزیر خارجه سودان به ایران می آید

اقتصادنیوز: وزیر خارجه سودان به تهران سفر کرد.

وزیر امور خارجه سودان با ابراز مراتب تسلیت عمیق و همبستگی رئیس شورای حاکمیت، دولت و مردم سودان با رهبری، دولت و مردم ایران به مناسبت شهادت آقایان رئیسی و امیرعبداللهیان، تاکید کرد: دولت و ملت سودان روابط دیرینه دوستانه و برادرانه با دولت و ملت مسلمان ایران دارند و در این شرایط سخت خود را شریک غم و اندوه شما می‌دانیم و معتقدیم ایران این مرحله حساس و دشوار را با موفقیت پشت سر می‌گذارد.

وزیر خارجه سودان بر عزم جدی مقامات سودانی جهت پیگیری توافقات قبلی برای ازسرگیری روابط و توسعه آن در ابعاد مختلف تاکید کرد.

باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار از پیام‌ها و ابراز همدردی محبت آمیز و تسلی بخش مقامات و مردم سودان تشکر کرد.

باقری به نقش ویژه شهید آیت‌الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان در توسعه روابط با همسایگان و کشورهای اسلامی اشاره و بر تداوم این رویکرد تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان همچنین با ابراز تاسف از اوضاع کنونی سودان و شریط دشوار مردم این کشور، حمایت جمهوری اسلامی ایران از تمامیت سرزمینی سودان و بازگشت ثبات و استقرار به این کشور را مورد تاکید قرار داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی