بیانیه حمایتی این کشورها از غزه

کدخبر: ۶۵۰۳۵۲
اقتصادنیوز: چین و کشورهای عربی بر حفظ حاکمیت و وحدت ارضی سوریه، لزوم برقراری آتش‌بس در غزه و پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کردند.
بیانیه حمایتی این کشورها از غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بیانیه پایانی دهمین کنفرانس وزیران مجمع همکاری چین و کشورهای عربی که امروز (پنجشنبه) در پکن برگزار شد، متشکل از سه سند است.

طبق گزارش الوطن، در این بیانیه بر لزوم حفظ حاکمیت جمهوری عربی سوریه ، یکپارچگی، ثبات و وحدت اراضی آن تاکید شده است.

در این بیانیه همچنین بر مخالفت با دخالت خارجی در خاک سوریه و مخالفت با حضور نظامی غیر قانونی در آن تاکید و حاضران در نشست خواستار توقف تجاوزهای اسرائیل به سوریه شدند. آن‌ها همچنین بر ایستادگی در کنار دمشق در مبارزه با تروریسم و دفاع از خاک و ملت خود تاکید کردند.

بیانیه مشترک چین و کشورهای عربی در بخش دیگری تداوم تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در غزه را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست که قطعنامه‌ای الزام ‌آور درمورد ایجاد آتش‌بس فوری در غزه، توقف کوچ اجباری مردم فلسطین و تضمین ارسال کمک‌ها به مردم غزه صادر کند.

در این بیانیه تاکید شده است: صلح و امنیت و ثبات منطقه‌ تنها از طرق پایان اشغالگری در خاک فلسطین، جولان اشغالی سوریه، اراضی اشغالی لبنان و اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی ذیربط محقق می‌شود.

این بیانیه مشترک همچنین تداوم طرح‌های شهرک سازی اسرائیل در راستای تغییر وضعیت تاریخی و قانونی خاک فلسطین وجولان اشغالی را محکوم کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی