شرط جدید حماس برای مذاکره با اسرائیل

کدخبر: ۶۵۰۴۲۱
اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای بر مخالفت خود با هرگونه مذاکره درباره آتش بس در غزه در صورت عدم توقف جنایات صهیونیست‌ها تأکید کرد.
شرط جدید حماس برای مذاکره با اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد در تمامی دوره‌های قبلی مذاکرات غیرمستقیم تا موافقت با طرح پیشنهادی واسطه‌ها در ششم می گذشته با تلاش‌های واسطه‌ها تعاملی مثبت داشته و از خود نرمش نشان داده است.

در ادامه بیانیه آمده است: اما دشمن صهیونیستی از این مذاکرات به عنوان پوششی برای ادامه تجاوزات و کشتار ملت فلسطین استفاده کرد و در برابر موضع مثبت ما، به رفح حمله کرد و گذرگاه رفح را اشغال کرد و ملاحظاتی در مورد طرح پیشنهادی ارائه داد که به تعطیلی تلاش‌های واسطه‌ها منجر شد.

در این بیانیه آمده است: جنبش حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی هرگز اجازه نخواهند داد با ادامه مذاکرات در سایه تداوم جنگ، قتل و کشتارها، محاصره، گرسنگی و نسل‌کشی ملت فلسطین در غزه بخشی از این سیاست دشمن باشند.

حماس افزود: ما امروز موضع واضح و روشن خود را به طرف‌های واسطه اعلام و تأکید کردیم در صورتی که دشمن جنگ و جنایات خود را علیه مردم غزه متوقف کند، آماده دستیابی به توافقی کامل هستیم که متضمن مبادله جامع اسرا نیز خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی