هشدار صداوسیما درباره استفاده بدون مجوز از تولیدات این رسانه

کدخبر: ۶۵۰۸۱۷
اقتصادنیوز: معاون حقوقی و امور مجلس صدا وسیما نسبت به استفاده از تولیدات این رسانه بدون کسب مجوز هشدار داد و تصریح کرد، با چنین اقدام غیرقانونی برخورد قانونی خواهد شد.
هشدار صداوسیما درباره استفاده بدون مجوز از تولیدات این رسانه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از صدا وسیما، سیدتقی سهرابی با بیان اینکه برخی خبرگزاری‌ها و سکوهای صوت و تصویر فراگیر در گذشته و به ویژه اخیرا بدون کسب اجازه و اخذ مجوز از این سازمان اقدام به استفاده از تولیدات رسانه ملی به خصوص ویژه‌برنامه‌های انتخاباتی کرده‌اند، هشدار داد با این اقدام غیرقانونی برخورد قانونی خواهد شد.

وی به اصول چهل و چهارم و یکصدوهفتادپنجم و قانون اساسی، نظریه تفسیری شورای نگهبان در خصوص اصول مذکور و ماده ۷ اساسنامه سازمان صداوسیما پرداخت و گفت: انتشار و پخش برنامه‌های صوت و تصویر از طریق سامانه‌های فنی قابل انتشار فراگیر برای مردم غیر از سازمان صداوسیما بر اساس اصول مذکور خلاف قانون محسوب می‌شود.

خبر مرتبط
رئیس دانشگاه تهران هم به وزارت کشور می‌رود+جزئیات

اقتصادنیوز: رییس دانشگاه تهران فردا در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران ثبت‌نام می‌کند.

سهرابی همچنین به بند ۴ ماده واحده تعیین الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر مصوب شورای عالی انقالب فرهنگی تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ اشاره و تصریح کرد: تولید و پخش زنده برنامه‌ها و نیز صدور مجوز و نظارت بر پخش زنده در فضای مجازی در انحصار سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است. بنابر این، با عنایت به اینکه تولیدات صداوسیما متعلق به آحاد مردم است این سازمان اجازه نمی‌دهد که اشخاص حقیقی و حقوقی از این سرمایه عمومی درآمدزایی کرده و سوء استفاده خصوصی کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما گفت: سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) به خبرگزاری‌ها و سکوهای فعال صوت و تصویر فراگیر دارای مجوز امکان استفاده از قاب اختصاصی برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما از جمله مناظره‌ها را فراهم کرده است. بنابراین برای فعالیت رسانه‌ای در چارچوب قانون و با مجوز رسانه ملی مانعی وجود ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی