دیدار علی باقری با نخست وزیر لبنان

کدخبر: ۶۵۱۱۴۵
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه ایران امروز با نخست وزیر لبنان در دولت پیشبرد امور دیدار و گفتگو کرد.
دیدار علی باقری با نخست وزیر لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه ایران که به منظور دیدار و گفتگو با مقامات لبنان به این کشور سفر کرده، بعدازظهر امروز با نجیب میقاتی، نخست وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان دیدار و رایزنی کرد.

باقری پیش از این دیدار با عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفتگو کرده بود.

سرپرست وزارت امور خارجه صبح امروز به با هدف گفتگو در خصوص مناسبات دوجانبه با مقامات لبنانی و همچنین رایزنی درباره  موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی بویژه آخرین تحولات فلسطین عازم بیروت شد.

باقری در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه لبنان گفت: هدف اصلی من از این سفر ابراز تشکر از مردم عزیز لبنان و دولت و بقیه دستگاه‌ها و مراجع این کشور است که به مناسبت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران با دولت و ملت ایران همدردی کردند و با پیام خودشان و حضورشان در مراسم برای ملت ایران، تسلی بخشی را فراهم کردند.

وی گفت: ما همواره در مقاطع مختلف و تحولات گوناگون رایزنی و مشورت با مسئولان لبنان را در دستورکار داشته‌ایم. ثبات، آرامش و پیشرفت لبنان هدف ایران است و تلاش ایران برای آرامش مردم لبنان همواره در دستورکار بوده و است.

باقری افزود: روابط متین و مستحکم دو کشور شاخص محوری برای منطقه است، همانطور که مقاومت اسلامی در لبنان لنگرگاه ثبات و آرامش در منطقه است.

سرپرست وزارت خارجه در ادامه گفت: علاوه بر موضوعات مربوط به لبنان در خصوص اوضاع در غزه و به ویژه در رفح رایزنی کردیم و اتفاق نظر داشتیم همه کشورها باید یک حرکت جمعی برای مقابله به تجاوزات صهیونیست‌ها داشته باشند، و در این چارچوب برگزاری نشست وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی از جمله اهداف مشترک ما است.


 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی