هشدار هاآرتص به نتانیاهو/ اسرائیل در آستانه فروپاشی اقتصادی

کدخبر: ۶۵۱۹۳۴
اقتصادنیوز: یک روزنامه صهیونیستی نوشت: اسرائیل در معرض موج بزرگی از تصمیمات اروپایی قرار دارد که به اقتصاد و جایگاه آن لطمه وارد کرده است، همچنان که در طول جنگ تقریباً هر روز با تصمیمات جدید خارجی روبه روست که به ایده جذابیت اراضی اشغالی برای سرمایه گذاری صدمه وارد کرده است.
هشدار هاآرتص به نتانیاهو/ اسرائیل در آستانه فروپاشی اقتصادی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه صهیونیستی هاآرتص چاپ سرزمین های اشغالی نوشت: دولت اسرائیل پس از گذشت بیش از هشت ماه از جنگ علیه نوار غزه نتوانسته حتی یک موفقیت قابل توجه به دست آورد و بالعکس در برابر مجموعه‌ای از شکست‌ها و صدماتی در عرصه‌های دیپلماسی، اقتصادی و اجتماعی مواجه شده است.

هاآرتص تاکید کرد، تحریم‌ها گسترش یافته و پیامدهای منفی بلند مدتی برای هزینه‌های زندگی و قدرت رقابت در اراضی اشغالی داشته است، علاوه بر آنکه اسرائیل عملاً شاهد افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر به عنوان یکی از تاثیرات جنگ غزه بوده است.

حملات وحشیانه و خلاف موازین انسانی و قوانین بین المللی از سوی رژیم صهیونیستی به غزه موجب اعتراضات گسترده افکار عمومی ، نهادهای مدنی و سازمان های بین المللی شده است و سازمان ملل متحد نیز واکنش های شدیدی داشته که بطوری که برخی سازمان ها و نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و دبیر کل آن خواستار برخورد با اسرائیل شده اند.

در همین پیوند برخی رسانه ها اعلام کردند که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد قرار است اسرائیل را به فهرست سیاه جهانی متخلفان علیه کودکان اضافه کند.

به گزارش خبرگزاری «سما» فلسطین، مدرسه «السردی» که آوارگان را در اردوگاه ۲ در «النصیرات» در مرکز نوار غزه در خود جای داده بود، هدف حمله جنگنده‌های رژیم اسرائیل قرار گرفت.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل حمله به یک مدرسه تحت اداره سازمان ملل متحد که دست کم ۴۰ کشته برجای گذاشت را محکوم کرد و گفت: این فقط نمونه وحشتناک دیگری از بهایی است که غیرنظامیان در این جنگ می پردازند، که مردان، زنان و کودکان فلسطینی را که فقط در تلاش برای زنده ماندن هستند قربانی می کند. دبیرکل این حمله را محکوم می کند. باید در قبال هر آنچه در غزه رخ داده است، پاسخگوی باشد.

آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) پیش از این اعلام کرد: هنگام حمله اسرائیل به مدرسه ای در مرکز غزه، ۶ هزار نفر در این مدرسه پناه گرفته بودند.

این آژانس روز پنجشنبه به وقت محلی، پس از کشته شدن ده ها نفر در حمله هوایی اسرائیل به مدرسه ای در مرکز غزه، در توصیف این حمله اعلام کرد "یک روز وحشتناک دیگر" در غزه بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی