مجازات عوامل قطع درخت اعلام شد/زندان در انتظار این متخلفان

کدخبر: ۶۵۲۱۰۱
اقتصادنیوز: رئیس شورای شهر تهران گفت: براساس مصوبه شورای شهر تهران، افرادی که اقدام به قطع یا خشکاندن درختان می‌کنند باید جرایمی را پرداخت کنند و احداث بوستان‌های جدید از محل اخذ جرایم قطع و خشکاندن درختان است.
مجازات عوامل قطع درخت اعلام شد/زندان در انتظار این متخلفان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مهدی چمران در مراسم افتتاحیه بوستان شهدای خدمت و ۲۱۰ طرح شهرداری منطقه ۱۰ افزود:مدیریت شهری و شورای انقلاب فرهنگی تأکید ویژه‌ای بر حفظ و حراست درختان دارد و افرادی که درختان را قطع می کنند  علاوه بر پرداخت جرایم نقدی، روانه زندان می شوند.

وی افزود: در شورای چهارم مصوبه‌ای را داشتیم که از محل اخذ جرایم درختان به واسطه قطع و یا خشکاندن درختان؛ باغ‌های خصوصی و یا املاک شخصی تملک و تبدیل به بوستان عمومی شوند و بوستان شهدای خدمت یکی از این نمونه‌ها محسوب می‌شود.

آقای چمران ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران باغ‌های خصوصی یا املاک تملک و تبدیل به بوستان‌های عمومی شوند تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند و سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار به میزان مناسب افزایش یابد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ضعیف بودن سرانه فضای سبز در برخی مناطق پایتخت نیز گفت: مناطق ۱۰، ۱۱ و ۱۲ جزو فقیرترین مناطق در زمینه فضای سبز هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی