پکن: آمریکا دریای چین جنوبی را به گرداب مسابقه تسلیحاتی تبدیل می‌‌کند

کدخبر: ۶۵۲۳۷۴
اقتصادنیوز: معاون وزیر امور خارجه چین گفت: آمریکا با استقرار نظامی در این منطقه، دریای چین جنوبی را به گرداب مسابقه تسلیحاتی تبدیل می‌ کند.
پکن: آمریکا  دریای چین جنوبی را به گرداب مسابقه تسلیحاتی تبدیل می‌‌کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «سان ویدونگ» معاون وزیر امور خارجه چین امروز یکشنبه در اظهاراتی تصریح کرد: ایالات متحده بزرگ ترین چالش امنیتی در دریای چین جنوبی به شمار می آید؛ زیرا با استقرار نظامی در این منطقه، دریای چین جنوبی را به گرداب مسابقه تسلیحاتی تبدیل می‌ کند.

خبر مرتبط
پازل نفوذ مویرگی چین در عراق/ پکن از جان بغداد چه می‌خواهد؟

اقتصادنیوز: گروهی از تحلیلگران از نفوذ خزنده چین در عراق می گویند. به باور آنها پکن در صدد است تا با تکیه بر اهرم های اقتصادی، جای پای سیاسی‌اش در عراق را برجسته کرده و بدین طریق به نفوذ ایالات متحده در این کشور پایان دهد.

معاون وزیر امور خارجه چین پس از شرکت در نشست بلندپایه همکاری شرق آسیا در لائوس در اظهاراتی که از سوی وزارت خارجه کشورش منتشر شد، گفت: در حال حاضر بزرگ ترین چالش امنیتی در دریای چین جنوبی از خارج از این منطقه است.

سان گفت که نیروهای تحت سرکردگی ایالات متحده «استقرار و اقدامات نظامی در دریای چین جنوبی را ترویج می‌ کنند، اختلافات و تضادهای دریایی را برانگیخته و تشدید می‌ کنند و به حقوق و منافع مشروع کشورهای ساحلی آسیب می‌ زنند».

وی در ادامه افزود: چین متعهد به مدیریت صحیح اختلافات با طرفین در دریای چین جنوبی از طریق گفتگو است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی