هشدار هواشناسی برای این استان صادر شد

کدخبر: ۶۵۲۵۶۹
اقتصادنیوز: هواشناسی استان قم اعلام کرد: از امروز تا فردا شاهد وزش باد شدید همراه با گردوخاک، رگبار و رعدوبرق در سطح استان خواهیم بود.
هشدار هواشناسی برای این استان صادر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مردم قم عصر امروز دوشنبه با پدیده گرد و غبار، کاهش دید افقی و باد نسبتاً شدید روبه‌رو هستند که بر این اساس اداره‌کل هواشناسی استان قم نیز وضعیت هشدار نارنجی اعلام کرده است.

اداره‌کل هواشناسی استان قم اعلام کرد: طبق پیش‌بینی از عصر امروز تا فردا شاهد وزش شدید همراه با گردوخاک، رگبار و رعدوبرق در سطح استان خواهیم بود.

بر همین اساس طی امروز و فردا احتمال آب‌گرفتگی معابر، شکست درختان، کاهش دید افقی، احتمال برخورد صاعقه، گردوخاک شدید و آسیب به تأسیسات حساس وجود دارد.

با توجه‌ به وضعیت جوی حاکم بر قم، مردم استان از هرگونه توقف در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، درختان فرسوده و غیره خودداری کنند.

سرعت باد امروز در مناطق خارج از شهر قم به 100 کیلومتر بر ساعت و در داخل شهر قم به 85 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

از صبح امروز بارش باران به میزان 6.5 میلیمتر در روستای کهندان، چهار میلی متر در رستگان، سه میلی متر در سنجگان و 1.5 میلی متر در مهرزمین و نایه ثبت شده‌است.

دمای هوای قم فردا با 2 درجه کاهش به 39 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

مدیریت بحران شهرداری قم نیز به دنبال هشدار نارنجی هواشناسی استان، توصیه‌هایی برای شهروندان اعلام کرد که به شرح زیر است:

شهروندان از افروختن هرگونه آتش در محیط‌های باز اکیداً خودداری کنند.

ضروری است تمام داربست‌ها و چارچوب‌های موقتی نا ایمن پیش از وقوع وزش باد شدید جمع آوری شود.

پارک نکردن خودروها در مجاورت درختان بلند و شکننده (مانند اکالیپتوس و زیتون تلخ) و کارگاه‌های ساختمانی، صعود نکردن به ارتفاعات حاشیه شهر (مانند کوه‌های دوبرادران، خضر و ارتفاعات حاشیه بلوار آیت الله بروجردی) ایمن‌سازی یا جمع‌آوری موقت وسایل، تجهیزات و گلدان‌های قرار داده‌شده در باغ بام و تراس ساختمان‌ها باید انجام شود.

ایمن‌سازی یا جمع‌آوری تمام سازه‌های موقت و قرار ندادن هرگونه سازه غیرقابل‌مهار و ناایمن در مجاورت معابر عمومی، ایمن‌سازی کارگاه‌های ساختمانی فعال در سطح شهر به منظور جلوگیری از سقوط اجسام به معابر عمومی، همچنین تردد نداشتن افراد آسیب‌پذیر (کودکان و کهن‌سالان) و دارای بیماری‌های تنفسی در فضای باز هنگام وقوع گردوخاک باید مورد توجه قرار گیرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی