دور جدید توحش رژیم صهیونیستی / بمباران شدید جنوب رفح

کدخبر: ۶۵۲۸۷۰
اقتصادنیوز: منابع خبری از آغاز دور جدید توحش رژیم صهیونیستی در رفح خبر می‌دهند.
دور جدید توحش رژیم صهیونیستی / بمباران شدید جنوب رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رژیم صهیونیستی در ادامه توحش خود علیه فلسطینیان، بار دیگر از زمین و هوا منطقه رفح در جنوب غزه را هدف قرار داد.

الجزیره گزارش داد، بر این اساس، مناطق مسکونی، اردوگاه آوارگان، و نیز چادرهایی که آوارگان فلسطینی در آن اسکان دارند هدف حملات اخیر صهیونیست‌ها بوده است. طی این حملات منطقه برزیل در جنوب رفح بمباران شده است. هنوز از تلفات و خسارات احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.

خبر مرتبط
شهادت یکی از فرماندهان حزب‌الله در حمله اسرائیل به لبنان

اقتصادنیوز: جنبش مقاومت حزب‌الله طی صدور بیانیه‌ای از شهادت یکی از فرماندهان میدانی خود در حمله بامداد چهارشنبه صهیونیست‌ها به جنوب لبنان خبر داد.

حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به رفح در حالی انجام می‌شود که در ماه‌های نخست جنگ این منطقه از سوی تل آویو به عنوان منطقه امن برای فلسطینیان معرفی شده بود. با این حال، از اوایل ماه مِی، ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به آغاز عملیات زمینی در این منطقه علی رغم هشدارهای بین المللی کرد.

براساس جدیدترین آمارها که امروز منتشر شد از بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار آواره فلسطینی که در رفح پناه گرفته بودند، اکنون کم‌تر از یکصد هزار تن در این منطقه باقی مانده و سایرین از ترس جان خود مجبور به تخلیه این منطقه شده‌اند.

این مسئله در کنار محاصره این باریکه که باعث محدودیت در ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه شده، فلسطینیان در آستانه بحران انسانی قرار داده است.

مناطق شمالی غزه گرچه به صورت محدود و جزئی شاهد توزیع اقلام غذایی بوده است اما رفح در بدترین شرایط ممکن قرار دارد. ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم مِی گذرگاه رفح، اصلی ترین شریان ورودی کمک‌های بشردوستانه به غزه را اشغال کرده و مانع از ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی