این استان ها منتظر باران باشند/ سامانه بارشی تا هفته آینده مهمان کشور است

کدخبر: ۶۵۲۹۲۵
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق کشور تا شنبه هفته آینده و از تشدید بارش‌ها در شمال غرب و گسترش آن به ۱۳ استان طی امروز خبر داد.
این استان ها منتظر باران باشند/ سامانه بارشی تا هفته آینده مهمان کشور است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان رضوی و برخی مناطق خراسان شمالی ابرناکی، بارش پراکنده، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

روز پنجشنبه بارش‌ها در شمال غرب تشدید شده و گستره آن به استان‌های زنجان، قزوین، کردستان، همدان، مرکزی، البرز، تهران، قم، شمال سمنان، ارتفاعات البرز در استان مازندران، غرب اصفهان، برخی مناطق خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی کشیده می‌شود. ضمن این‌که در برخی مناطق استان یزد و کرمان احتمال وقوع رعدوبرق و بارش‌های خفیف وجود دارد.

خبر مرتبط
هوای پایتخت بر لبه آلودگی است

اقتصادنیوز :بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۰ قرار گرفته و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول و در مرز آلودگی است.

روز جمعه بارش‌ها در آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، سواحل دریای خزر، ارتفاعات کرمان و شمال استان‌های سمنان، چهارمحال و بختیاری و فارس ادامه خواهد داشت. شنبه و یکشنبه هفته آینده علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان بارش روی می‌دهد.

امروز در شرق، جنوب غرب،، جنوب، روز پنجشنبه در شرق، شمال شرق، مرکز، جنوب و جنوب غرب، روزهای جمعه تا شنبه نیز در شرق، شمال شرق و مرکز ایران وزش باد شدید رومی می‌دهد که در مناطق مستعد همراه با گردوخاک است.

طی ۳ روز آینده شرق دریای عمان و روزهای پنجشنبه و جمعه شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی