اردوغان: اسرائیل با ریختن خون پاسخ آتش‌بس می‌دهد/موضع مادرید مقابل غزه

کدخبر: ۶۵۳۱۸۹
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور ترکیه به پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا گفت: اسرائیل با نگرش مخرب خود به درخواست‌های آتش‌بس با ریختن خون پاسخ می‌دهد. هیچ کشور با وجدانی نمی‌تواند این را بپذیرد.
اردوغان: اسرائیل با ریختن خون پاسخ آتش‌بس می‌دهد/موضع مادرید مقابل غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مادرید، پایتخت اسپانیا، گفت: نسل‌کشی که ۲۵۰ روز است در غزه ادامه دارد، وجدان همه را آزار می‌دهد. 

رئیس‌جمهور ترکیه در چارچوب هشتمین اجلاس بین‌دولتی ترکیه و اسپانیا، در «همایش تجاری» در مقر بانک BBVA در مادرید، پایتخت اسپانیا در یک کنفرانس خبری با پدرو سانچز به خاطر «موضع مادرید در قبال غزه از طرف خودش و ملت ترکیه» تبریک گفت.

اردوغان گفت: (نخست وزیر اسپانیا) سانچز با اتخاذ سیاست‌های اصولی و زیرکانه جایگاهی استثنایی در قلب ملت اسپانیا، فلسطین و ترکیه به دست آورده است.

اردوغان گفت: با مردمی روبرو هستیم که با ریختن خون به درخواست‌های آتش بس پاسخ می‌دهند. پذیرش چنین وضعیتی برای هیچ کشور وظیفه شناسی امکان پذیر نیست.

سانچز نیز گفت: اسپانیا و ترکیه دو کشور با عالی‌ترین روابط در هر زمینه هستند. برگزاری منظم این اجلاس نمونه خوبی از این امر است. ترکیه یک شریک اقتصادی کلیدی برای اسپانیا و یک بازیگر مهم در منطقه آن است.

او گفت: ما همیشه به ترکیه اعتماد داشته‌ایم. ما پایه‌های بسیار محکمی برای این کار داریم. ما همیشه به ترکیه اعتماد کرده‌ایم. در حالی که برخی افراد از ترکیه خارج شدند، ما سرمایه‌گذاری‌های خود را دو برابر کردیم. ما این اعتماد را حفظ کردیم. ترکیه به افزایش وزن و اهمیت اقتصادی خود در ترکیه ادامه خواهد داد. در دهه های آینده ترکیه و اسپانیا کشورهای دوستی هستند که به یکدیگر اعتماد دارند و روابط خاصی دارند.

سانچز با بیان اینکه اسپانیا تصمیم گرفته است توافقنامه موجود در زمینه حمایت و توسعه سرمایه گذاری های متقابل با ترکیه را بررسی کند و بسیار ارزشمند است، گفت: ۵ تفاهم نامه بین نهادهای دولتی امضا می شود که سرمایه گذاری‌ها و پروژه‌های مشترک در سومین دوره را تسریع خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی