گرمای 47 درجه‌ای هوا در مکه/ جان باختن 14 تن از حجاج اردنی

کدخبر: ۶۵۳۹۲۰
اقتصادنیوز: وزارت خارجه اردن اعلام کرد که شماری از حجاج این کشور به دلیل گرمای هوا در عربستان سعودی جان خود را از دست دادند.
گرمای 47 درجه‌ای هوا در مکه/ جان باختن 14 تن از حجاج اردنی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه‌ای از جان باختن ۱۴ تن از حجاج این کشور در مراسم حج امسال در عربستان سعودی خبر داد.

در بیانیه منتشر شده در این زمینه آمده است: ۱۴ تن از زوار ما در عربستان سعودی در مراسم حج امسال جان خود را از دست دادند که این موضوع غالباً به دلیل گرمای بالای این کشور بوده است. همچنین ۱۷ تن از حاجیان اردنی گم شده اند.

گرمای هوا در عربستان سعودی به شدت بالاست به طوری که برای روز دوشنبه پیش‌بینی شده است دمای هوا در مکه مکرمه به ۴۷ درجه سانتی گراد برسد. از آنجا که حاجیان در بیشتر ساعات روز زیر نور مستقیم آفتاب هستند، خطر جان باختن بر اثر گرمای هوا به ویژه در میان سالمندان زیاد است.

براساس داده‌های آماری مقامات سعودی، امسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار حاجی به سرزمین وحی مشرف شده اند. ازدحام جمعیت، آتش سوزی چادرها، و گرمای هوا از جمله اصلی ترین دلایل جان باختن حاجیان طی ۳۰ سال گذشته بوده است.

در مرگبارترین رخداد برای حاجیان طی دهه‌های اخیر، ۲ هزار و ۷۰ زائر در سال ۲۰۱۵ به دلیل ازدحام جمعیت و مدیریت نامناسب جان خود را از دست دادند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی