آخرین وضعیت محمدعلی بهمنی پس از عمل جراحی

کدخبر: ۶۵۵۲۳۶
اقتصادنیوز: یک شاعر با اشاره به روند بهبود محمدعلی بهمنی اعلام کرد: نیاز به عمل جراحی این شاعر مرتفع شده است، در منزل درمان‌های تکمیلی مانند فیزیوتراپی و اقداماتی برای بهبود تکلم بهمنی انجام می‌شود.
آخرین وضعیت محمدعلی بهمنی پس از عمل جراحی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بهروز جلالی با اشاره به روند بهبود سلامت محمدعلی بهمنی، گفت: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته (۲۹ و ۳۰ خرداد ۱۴۰۳) این شاعر را از آی.سی.یو به بخش منتقل کردند و پس از آن از بیمارستان مرخص شد. این روزها ادامه درمان در منزل بهمنی انجام می‌شود.

این شاعر با تاکید بر اینکه نیاز به عمل جراحی محمدعلی بهمنی مرتفع شده است، ادامه داد: در منزل درمان‌های تکمیلی مانند فیزیوتراپی و اقداماتی برای بهبود تکلم بهمنی انجام می‌شود. به عنوان شاعر نمی‌توانم بیش از این درباره وضعیت سلامت بهمنی نظر بدهم و بهتر است نظر پزشکان او منعکس شود.

او با اعلام اینکه آروزی دوستداران بهمنی محقق شده است، بیان کرد: گفتار و حرکت او نسبت به روزهای نخست بهتر شده است اما هنوز به درمان تکمیلی نیاز است.

خبر مرتبط
آخرین جزئیات از وضعیت شاعر محبوب /محمدعلی بهمنی از بیمارستان مرخص شد

اقتصادنیوز: پزشک معالج محمدعلی بهمنی از ترخیص این شاعر مطرح، از بیمارستان خبر داد.

به گفته جلالی درخواست پزشکان در زمان بستری بهمنی به حداقل رساندن ملاقات حضوری با این شاعر بود و این مساله هنوز ادامه دارد. به همین دلیل بهتر است دوستداران بهمنی به عیادت از او نروند و به وسیله تماس‌های تلفنی با شاعرانی که در نزدیکی او هستند، جویای حال او باشند.

خبر مرتبط
جزئیات تازه از وضعیت سلامتی محمدعلی بهمنی

اقتصادنیوز: محمدرضا هاشمیان، پزشک معالج، در تازه‌ترین مطلبی که صفحه شخصی محمدعلی بهمنی، شاعر پیشکسوت و ترانه‌سرای نام‌‌آشنا،در فضای مجازی منتشر کرده، توضیحاتی درباره آخرین وضعیت این شاعر ارائه کرده است.

محمدعلی بهمنی در روزهای گذشته در اثر سکته مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد، پزشکان اعلام کرده بودند این شاعر قدرت تکلم خود را از دست داده است.
بهمنی شاعر و غزل سرا، متولد ۱۳۲۱ در دزفول است. فریدون مشیری نخستین کسی بود که توانایی شعرگویی را در بهمنی، پیدا کرد و او نخستین شعرش را در ۱۰ سالگی برای مادرش سرود و مجله «روشن فکر» در سال ۱۳۳۱ آن را چاپ کرد.

بهمنی از سال ۱۳۴۵ همکاری خود را با رادیو آغاز کرد و و برنامه صفحه شعر را با همکاری شبکه استانی خلیج فارس ارائه داده است. او از سال ۱۳۵۲ ساکن بندرعباس شد و پس از پیروزی انقلاب، به تهران آمد و مجدداً به سال ۱۳۶۳ به بندرعباس عزیمت کرد و در حال حاضر نیز، ساکن همانجاست.

وی یکی از توانمندترین و موثرترین ترانه سرایان این دوره است و تاکنون با هنرمندان زیادی در عرصه موسیقی همکاری داشته است که از جمله شاخص‌ترین آنها زنده یاد ناصر عبدالهی است.

نخستین مجموعه بهمنی به نام «باغ لال» را انتشارات بامداد در سال۱۳۵۱ منتشر کرد و درپی آن آثار بسیاری از وی به دست مخاطبانش رسید. دو مجموعه «گاهی دلم برای خودم تنگ می شود» و «شاعر شنیدنی است» از آثار بسیار مشهور در کارنامه بهمنی، به چاپ دهم نیز رسیده است. بهمنی سال ۱۳۷۸ غزل سرای نمونه کشور شد و سال ۱۳۸۵ در نخستین دوره جشنواره شعر فجر به اتفاق حسین منزوی برگزیده بخش شعر کلاسیک شد و در فهرست چهره‌های ماندگار شعر قرار گرفت.

در بین آثار بهمنی «گاهی دلم برای خودم تنگ می شود» در رشد غزل معاصر، مجموعه‌ای تأثیرگذار است. عشق از جمله مضمون غزل‌های اوست. بسیاری بر این عقیده‌اند که غزل‌های او وام‌دار سبک و سیاق نیمایوشیج است. آنچنان که خود او می‌گوید: «جسمم غزل است اما روحم همه نیمایی است در آینه تلفیق این چهره تماشایی است.»

 
 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی