حزب‌الله لبنان مواضع نظامی حساس اسرائیل را هدف حمله پهپادی قرار داد

کدخبر: ۶۵۵۳۰۰
اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان به مواضع نظامی حساس اسرائیل در شمال اراضی اشغالی فلسطین حمله پهپادی انجام داد.
حزب‌الله لبنان مواضع نظامی حساس اسرائیل را هدف حمله پهپادی قرار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه الجزیره در این باره گزارش داد که در پی نفوذ پهپاد آژیرهای خطر در شهرک‌های منطقه «الجلیل سفلی» به صدا درآمد.

خبر مرتبط
حمله حزب‌الله لبنان به مواضع اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی

اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان از حمله موشکی به ساختمان‌های مورد استفاده نظامیان صهیونیست در شهرک المطله در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

در همین راستا، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که یک پهپاد به پرواز درآمده از لبنان درصدد هدف قرار دادن تاسیسات نظامی حساس وابسته به شرکت صنایع نظامی «رافائل» بوده است.

همزمان، در پی پرتاب چند موشک، آژیرهای خطر در منطقه «الجلیل علیا» در شمال اراضی اشغالی به صدا درآمده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که یک پهپاد مسلح به موضعی در منطقه «آیلیت هشاحر» در شمال شرق شهر اشغالی «صفد» اصابت کرده و منجر به آتش‌سوزی و تلفات شده است.

در همین راستا، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: حمله هوایی را با یک اسکادران از پهپادهای مسلح تهاجمی به مقر فرماندهی لشکر ۹۱ در «آیلت هشاحر» (شمال شرق صفد) انجام دادیم و در آن مکان‌ها و محل استقرار افسران و سربازان دشمن را هدف قرار دادیم و مستقیماً به آن ضربه زدیم و شماری از آنها را کشته و زخمی کردیم.

طبق این گزارش، در پی این حمله آتش‌سوزی در سه موضع در نزدیکی صفد رخ داده است و بالگردها در تلاش برای مهار حریق هستند.

این رسانه‌ها گزارش دادند که مجروحان این حمله به وسیله بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی از منطقه خارج شده‌اند.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب‌الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

حملات حزب‌الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می‌شود، به کابوسی برای شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های عبری ده‌ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک‌های شمال می‌گویند کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی