چه میزان آب در سدها موجود است؟

کدخبر: ۶۵۵۷۵۴
اقتصادنیوز: آخرین بررسی‌ها درباره وضعیت آب موجود در سدهای کشور نشان می‌دهد که از ابتدای سال آبی جاری -ابتدای مهر ۱۴۰۲- تا دوم تیرماه ۳۷.۷۴ میلیارد مترمکعب آب وارد سدها شده است.
چه میزان آب در سدها موجود است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وضعیت سدهای کشور در روزهای نخست فصل تابستان بیانگر آن است که گرچه میزان بارش‌های کشور بهبودیافته اما درصد پرشدگی سدها کاهش دارد. بر اساس آخرین آماری که دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور درصد پرشدگی سدهای بزرگ و مهم کشور که در هفته گذشته ۲۶ خردادماه ۶۶ درصد بود این هفته به ۶۵ درصد کاهش‌یافته است.

ورودی آب به سدها چه میزان است

براین‌اساس و از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا دوم تیرماه ۳۷.۷۴ میلیارد مترمکعب آب وارد سدها شده است.این میزان سال گذشته ۳۵.۴۲ میلیارد مترمکعب بود که رشد هفت‌درصدی ورودی‌های امسال را نشان می‌دهد.

خروجی آب از سدها رشد ۹ درصدی دارد

میزان خروجی آب از سدهای مهم و بزرگ کشور از ابتدای سال آبی جاری تا دوم تیر ۲۵.۹۰ میلیارد مترمکعب بود که در مقایسه با خروجی ۲۳.۸۰ میلیارد مترمکعب سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد. این افزایش خروجی به معنای آن است که گرمای شدید هوا سبب افزایش مصرف آب شده است.

حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا دوم تیرماه در حالی به ۳۳.۸۷ میلیارد مترمکعب رسیده که این میزان در سال گذشته ۳۱.۲۱ میلیارد مترمکعب بوده و رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا روز گذشته مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه آب شرب و بهداشت مردم بدون نگرانی برای تابستان تأمین می‌شود، گفت: آب مشترکان بد مصرف بااطلاع قبلی به طور موقت قطع می‌شود. هاشم امینی روز یکشنبه ۳ تیرماه در نشست خبری و در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرنا، در مورد برخورد با مشترکان پرمصرف و بد مصرف، اظهار داشت: مشترکان بد مصرف اگر به اخطارها توجه نکنند آب آنها از ساعت ۹ صبح تا ۳ عصر قطع خواهد شد.

وی ادامه داد: سال گذشته این امر اجرا می‌شد و امسال هم با جدیت در پیک مصرف انجام خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی