آمریکایی‌ها از جو بایدن رو برگرداندند/نامزد دموکرات‌ها تغییر می‌کند؟

کدخبر: ۶۵۶۴۷۷
اقتصادنیوز: اکثر مردم آمریکا معتقدند رئیس جمهور فعلی این کشور به دلیل ناتوانی جسمی و فکری نباید در انتخابات بعدی شرکت کند.
آمریکایی‌ها از جو بایدن رو برگرداندند/نامزد دموکرات‌ها تغییر می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، عملکرد ضعیف رئیس جمهور آمریکا در مناظره انتخاباتی اخیر باعث شد وی پایگاه مردمی خود را از دست بدهد.

نتایج نظرسنجی «مورنینگ کنسالت» Morning Consult نشان داد که اکثر رأی دهندگان آمریکایی معتقدند که حزب دموکرات باید جایگزینی برای «جو بایدن» رئیس جمهور فعلی آمریکا در انتخابات آینده این کشور انتخاب کند.

وب سایت خبری اکسیوس با استناد به نتایج این نظرسنجی گزارش داد که ۶۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که بایدن پس از عملکردش در مناظره روز پنج شنبه با ترامپ، به عنوان نامزد دموکرات‌ها باید تعویض شود.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که با این حال اقبال بایدن نسبت به ترامپ در میان مردم اندکی بیشتر است. چهل و پنج درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی بین بایدن و ترامپ، بایدن را انتخاب و ۴۴ خواهان بازگشت ترامپ هستند.

۵۷ درصد از رأی دهندگانی هم اعلام کردند که ترامپ عملکرد بهتری نسبت به بایدن در مناظره اخیر داشته است.

مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از نخستین مناظره رئیس جمهور کنونی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و نامزد فعلی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ این کشور که انتقادات گسترده‌ای را از بایدن به همراه داشت، گفت که کابینه بایدن باید او را به دلیل ضعف و ناتوانی جسمانی از سمتش عزل کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی