دانشجویان این رشته در سال آخر بورسیه می شوند+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۷۲۲۱
اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: دستگاه‌های دولتی می‌توانند براساس مصوبه اخیر دولت، دانشجو از دانشگاه‌های تخصصی کشور بورسیه و آنها را جذب کنند. در حقیقت دانشجویان دریایی در سال آخر تحصیل که هزینه‌های آموزش بر روی کشتی به شدت افزایش پیدا می‌کند، بورسیه خواهند شد.
دانشجویان این رشته در سال آخر بورسیه می شوند+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی اکبر صفایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانورد با بیان اینکه در طول دولت سیزدهم مجموعه فعالیت های دریایی به نحو احسن انجام می‌شود، گفت: با پیگیری‌های انجام شده دستگاه‌های دولتی می توانند براساس مصوبه اخیر دولت، دانشجو از دانشگاه‌های تخصصی کشور بورسیه کنند و آنهارا جذب کنند. در حقیقت دانشجویان دریایی در سال آخر تحصیل که هزینه‌های آموزش بر روی کشتی به شدت افزایش پیدا می‌کند، بورسیه خواهند شد. 
 
وی افزود: این نوید خوبی برای کلیه دستگاه‌های فعال در حوزه دریایی است که دانشجویان این حوزه را جذب کنند. آنها می‌توانند نظارت بر دوران تحصیلی دانشجویان نیز داشته باشند تا نیروهای ارزشمندی برای ارگان دریایی کشور تربیت شوند.

خبر مرتبط
آمریکا سرانجام اعتراف کرد/ حوثی‌ها می‌توانند کل نیروی دریایی آمریکا از خود دور کنند

اقتصادنیوز: روزنامه آمریکایی اینترنشنال اینترست در گزارشی، نوشت: حوثی‌ها (انصارالله یمن) در اواخر سال ۲۰۲۳ ثابت کردند که می‌توانند کل نیروی دریایی آمریکا را با موشک‌هایی که در اختیار دارند، از خود دور کنند.


مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه به کسب و کارهای حوزه دریایی نیز اشاره کرد و گفت:  هدف ما این است که کسب و کار دریایی در اختیار تمام فعالان اقتصادی از جمله مردم و تجار قرار گیرد و انحصاری وجود نداشته باشد.در حال حاضر نیز هیچ انحصاری در این بخش وجود ندارد  و مردم و تجار  می‌توانند در ۳۱رشته کسب و کار دریایی شرکت تاسیس کند اما مکلفند در هر رشته یکی از متخصصان همان رشته را به عنوان مدیر فنی شرکت به کار بگیرند.

خبر مرتبط
اخبار تازه از حادثه دریایی در آب‌های یمن/ ماجرای «پیام اضطراری» این کشتی چه بود؟

اقتصادنیوز: سازمان تجارت دریایی انگلیس جزئیاتی جدید از از کشتی حادثه‌دیده در جنوب شرق یمن را اعلام کرد.


صفایی با اشاره به اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان دریایی ما جذب شرکت های خصوصی می شوند که توسعه ناوگان داده اند، افزود:ما هم در دریای خزر و جنوب توسعه ناوگان داشتیم و ناوگان مالکین ایرانی در حوزه نفت و گاز یکی از بزرگترین ناوگان های دنیا است و به همین جهت تربیت نیروی انسانی دریایی از اهم موضوعات است و باید پیگیری شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی