توافق یمن برای آزادی 50 اسیر/شرط تحویل اجساد

کدخبر: ۶۵۷۵۴۶
اقتصادنیوز: رئیس کمیته ملی اسیران یمن به رویترز گفت که در جریان مذاکرات جاری درباره پرونده اسیران در عمان با نمایندگان حکومت عدن درباره آزادی «محمد قحطان»، رهبر حزب اصلاح به توافق رسیده‌اند.
توافق یمن برای آزادی 50 اسیر/شرط تحویل اجساد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «عبدالقادر المرتضی»، رئیس کمیته ملی اسیران یمن در بیانیه‌ای که خبرگزاری یمنی «سبأ» منتشر کرد، اشاره کرد: این توافق شامل آزادی محمد قحطان در ازای آزادی ۵۰ اسیر ارتش در دست طرف مقابل می‌شود و اگر کسی مرده باشد، جسدش را در ازای تحویل دادن ۵۰ جسد توسط طرف مقابل تحویل می‌دهیم.

المرتضی گفت: «این توافق نتیجه اصرار ما بر آزادی اسیران‌مان است.»

وی بر تمایل صنعا برای پایان دادن به این پرونده بشردوستانه با آزادی همه اسیران بر اساس قاعده کل در برابر کل و به دور از هرگونه محاسبات سیاسی تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: این کمیته طی مراحل و مذاکرات گذشته خواستار آزادی تمامی اسیران و لزوم حل و فصل این پرونده و ارتباط ندادن آن با پرونده‌های دیگر و استفاده از آن به عنوان ابزار فشار بوده است.

حزب اصلاح یک گروه سنی است که با اخوان المسلمین مرتبط است. قحطان یکی از رهبران ارشد حزب تجمع یمنی اصلاح یمن، بزرگترین حزب اسلام‌گرا در این کشور و یکی از چهار نفری است که قطعنامه شماره ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ از انصارالله خواسته بود که آنها را آزاد کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی