مقامات رسمی وزارت دادگستری آمریکا مدعی شدند

آمریکا یک میلیون بشکه بنزین مصادره شده ایران را فروخت

کدخبر: 392214
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا ادعا کرده ۱.۲ میلیون بشکه بنزین ایران را که سال گذشته میلادی مصادره کرده بود فروخته و پول آن که دهها میلیون دلار می شود به حساب «بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم» واریز می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛  رویترز در گزارشی اعلام کرد که  مقامات رسمی وزارت دادگستری آمریکا مدعی شدند که بیش از یک میلیون بشکه بنزین ایران را که به بهانه نقض تحریم ها سال گذشته گرفته و مصادره کرده بود به فروش رسانده و پول آن را به حساب «بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم» واریز می کنند.

سال گذشته دولت ترامپ با  ادعای اینکه 1.2 میلیون بشکه بنزین ایران را در 4 تانکر به مقصد ونزوولا ارسال می شده گرفته بود آن زمان محموله های بنزین به کشتی های دیگری منتقل شده و به مقصد آمریکا ارسال شد.آمریکا  مدعی شد که این کشتی ها تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است.

مارک رایموندی «سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا» گفته است که برنامه فروش این محموله ها ‍پایان یافته و در حال نهایی کردن هزینه ها هستیم.

وی از ارزش واقعی این محموله های اظهار بی اطلاعی کرده اما گفته است که احتمالا دهها میلیون دلار ارزش داشته باشد.

رایموندی تاکید کرده است که وزارت دادگستری آمریکا هنوز نیاز به حکم دادگاه برای تصرف  سود حاصل از این فروش و انتقال به بنیاد «بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم» دارد.

هفته گذشته هم آمریکا نفتکش یونانی «آشیل» را با پرچم لیبریا (کشوری کوچک در غرب آفریقا) توقیف کرد. مقامات آمریکایی مدعی شده اند این کشتی به‌جای محمولهٔ نفتی عراق، حامل نفت خام ایران است و کسانی با جعل مدارک دربارهٔ محمولهٔ آن قصد دور زدن تحریم‌های نفتی ایران را داشته‌اند‌ براساس آمارهای ردیابی کشتی ها«ریفنیتیو» این کشتی طبق برنامه زمانبندی شده  ۱۵ فوریه به بندر خیلج آمریکا وارد می شود. 

تیتر یک
  • پیشرفت های محسوس در وین اما موانع همچنان باقی است

    اقتصاد نیوز: گره اصلی مذاکرات وین کجاست به نظر می رسد دامنه اختلافات فقط به حوزه تحریم ها نیز محدود نمی شود و اختلافات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما