مشاور بایدن؛

حمایت آمریکا در تمام سطوح از روند صلح افغانستان

کدخبر: 426448
مشاور رئیس جمهوری آمریکا در امور امنیت داخلی امروز (پنج‌شنبه) تاکید کرد، واشنگتن به حمایت قوی از روند صلح افغانستان در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی ادامه خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ "الیزابت شروود-رندال"، مشاور امنیت داخلی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا این اظهارات را در جریان نشست پنج کشور آسیای مرکزی (قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان) به اضافه آمریکا موسوم به " C5+1" که در شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان برگزار شد، مطرح کرد.

 

وی گفت: ما به حمایت از مذاکرات برای دستیابی به یک راه‌حل سیاسی که برای مردم افغانستان صلحی که مستحق آن هستند را به ارمغان آورد و یک پایگاه حمایتی منطقه‌ای و بین‌المللی قوی برای آینده افغانستان ایجاد کند، ادامه خواهیم داد.

الیزابت شروود-رندال افزود: کشورهای حاضر در این نشست می‌توانند بیشتر به طور مشترک به جای تنهایی یا به صورت دوجانبه برای رسیدگی به موضوعات مربوط به منافع مشترک فعالیت کنند.

مشاور بایدن تصریح کرد: ما به تامین کمک‌های امنیتی برای نیروهای دفاع ملی افغانستان و همچنین کمک‌های توسعه‌ای و بشردوستانه، انجام اقدامات تهاجمی علیه گروه‌های تروریستی که آمریکا را تهدید می‌کنند و امنیت متحدان و شرکایمان از جمله کشورهای شما را متزلزل می‌کنند، ادامه خواهیم داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما