بایدن:

داعش دنبال حمله به نیروهای آمریکایی در فرودگاه کابل است

کدخبر: 435647
اقتصادنیوز:رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در کنفرانس خبری در کاخ سفید مدعی شد که گروه داعش در تلاش برای هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی، نیروهای ائتلاف و غیرنظامیان در فرودگاه کابل است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در کنفرانس خبری در کاخ سفید مدعی شد که گروه داعش در تلاش برای هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی، نیروهای ائتلاف و غیرنظامیان در فرودگاه کابل است.

وی در ادامه گفت که تا کنون بیش از 70 هزار نفر از فرودگاه کابل انتقال یافته‌اند و قادر به پایان عملیات خروج تا پایان ماه جاری میلادی (6 روز دیگر) هستیم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: «مشروعیت هر دولت آتی در افغانستان را بر اساس رفتارش تعیین خواهیم کرد و طالبان را از طریق اقداماتش مورد ارزیابی قرار می‌دهیم».

وی تاکید کرد که از وزارت دفاع و خارجه خواسته تا در صورت نیاز برای تعدیل ضرب‌الاجل خروج، برنامه‌های جایگزین ارائه دهند.

بایدن همچنین گفت که از «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه خواسته تا گزارشی درباره تعداد آمریکایی‌های باقیمانده در افغانستان ارائه دهد.

بر اساس گزارش‌ها، در حالی که ده‌ها هزار افغان در انتظار ویزا از سوی آمریکا برای ترک افغانستان هستند، هزاران شهروند آمریکایی هنوز در کابل بوده و قادر به پیدا کردن مسیری امن از میان جمعیت انبوه افغانستانی‌ها و ایست و بازرسی‌های نیروهای طالبان برای رسیدن به فرودگاه، نیستند.

تیتر یک
  • اتحادهای جدید به مثابه ابزار اعمال قدرت آمریکا در جهان

    ترک خاک افغانستان، تاکید بر هدف محوری مهار چین، و در اولویت قرار گرفتن اتحاد‌های قدیمی آنگلوساکسونی در برابر اتحاد‌های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما