راه حل عجیب یک نماینده برای مشکلات FATF

کدخبر: 452581
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عدم الحاق ایران به FATF هیچ تاثیری در دادوستدهای بین‌المللی کشورمان ندارد و ضرورتی ندارد ما این تعهدات را بپذیریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حسین جلالی، در واکنش به برخی از افراد و جریانات سیاسی که معتقدند عدم پیوستن ایران به FATF مانع انجام دادوستد بین‌المللی می‌شود، اظهار داشت: هیچ ضرورتی ندارد که جمهوری اسلامی ایران تعهداتی را بپذیرد و اجرا کند که ساخته و پرداخته غربی‌هاست.

وی بیان کرد: ایران باید متناسب با نیازهای خودش تعهد دهد و اگر FATF ضروری است، باید طرح‌ها و لوایح آن را خودمان تهیه و تصویب کنیم و نباید کشورهای خارجی در عرصه بین‌الملل برای ما نسخه بپیچند و ما را ملزم به اجرای آن کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعاً عدم الحاق ایران به FATF هیچ تاثیری در معاملات و دادوستدهای بین‌المللی کشورمان ندارد و صرفاً یک اهرم فشار است که هر از چندگاهی از سوی غربی‌ها و طرفداران آنان در داخل کشور مطرح می‌شود.

جلالی تصریح کرد: اگر برخی از افراد و جریان‌های سیاسی داخلی هنوز اصرار دارند که مشکلات کشور را به عدم اجرای سند ۲۰۳۰ و یا عدم پیوستن به FATF ربط دهند، بهتر است که نسخه ایرانی این مسائل تهیه شود و ما باید خودمان در این زمینه قانون نویسی کنیم.

وی در واکنش به ادعای برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه اصولگرایان مدافع حضور ایران در لیست FATF هستند، گفت: کسانی که این مطالب را مطرح می‌کنند، هیچ سندی برای اثبات ادعای باطل و بی پشتوانه خود ندارند و فقط به دنبال متهم کردن اصولگرایان هستند و با این اظهارات و ادعاهای دروغین خود راه به جایی نمی‌برند.

 
 
تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: معاملات امروز ۷ آذر ۱۴۰۰ بورس تهران در چالشی متعادل قرار داشت و این در حالی بود که ارزش معاملات خُرد به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما